Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, akinek az első...

Volt olyan, akinek az első terhessége kapcsán derült ki, hogy szívritmuszavara van (tahikardia)? Nektek milyen volt a 2. terhességetek? Esetleg ha még szoptattatok is alatta, hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy gyors a szívverésed? Nekem az volt, bár nem mondták hogy szívritmuszavar lenne, azt mondták terhességgel jár.Csak zavaró volt nagyon.Nekem a vérnyomásom is felment sajnos.
2013. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt kb. 6 hónaposan (heves szívdobogás órákon keresztül, ájulásközeli állapot), be is fektettek a kórházba egy napra az intenzívre. Szerencsére gyógyszerek nélkül rendbe jött, bár az ekg-n látszik. Valami születési rendellenesség jött elő akkor. Letiltottak a kávéról, teáról, kóláról, de más instrukciót nem kaptam.

A második terhességemnél is látszott az ekg-n, de érzni nem éreztem semmit és roham sem volt. Most várom a 3-at, de még eddig semmi... remélem nem is jön elő megint.

Neked is ezt tudom javasolni, hogy ne igyál felpörgetős italokat. Ennyi. Te szedtél valami gyószert rá?

2013. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd,hogy ijesztgessenek a dokik.A tachikardia nem egyenlő a szívritmuszavarral.Nekem is magas a pulzusom,csináltak egy ekg-t meg szív uh-át és minden okés,legalább is nem mondták,hogy gond lenne.Mivel panaszmentes vagyok így nem adnak rá semmit.Bár néha nagyon rossz érzés,hogy úgy érzem,hogy lüktet mindenem meg a szememben érzem a nyomást,viszont a vérnyomásom meg normális.A szoptatásról ,még nem tudok nyilatkozni,mert még csak a 22. hétben járok. :)
2013. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát nekem sajnos nem ilyen gyenge volt... :( Gyógyszert is muszáj volt rá szedni, mert míg kb. a 18. hétig elég volt, hogy nem ittam semmi koffeineset, sokat pihentem és nem cipeltem (még annyit sem, amennyit kismamaként szabadna), később már a gyógyszer mellett a kakaótól majdnem beindult a szívem (nagyon minimális koffeint tartalmaz). Általában 160-190 közötti értékekre ment föl a pulzusom. Nekem a kardiológus azt mondta, hogy meg kell majd műteni, valószínűleg LGL szindróma. (Csináltak ugye EKG-t, meg ilyen itthon megcsinálós, beküldős (transztelefonikus) EKG-t, és ez jött ki.) Hát, szopi után kellett volna visszamennem a kardiológiára, de most (még bőven szopi alatt, 9 hónapos a kislányom) jön a 2. baba. Amúgy szülés után már nem szedtem gyógyszert, csak a koffeint kerültem. Szerencsére így csak ritkán indul be. Ja, és a kakaót engedélyeztem magamnak, de az sem jó, ha utána pl. sokat kell cipelnem a lányomat (pl. hordozókendővel), mert attól beindul, de amúgy jól vagyok.

Szerintetek mennyi az esélye, hogy a második terhességem alatt nem lesz olyan vészes? Jó lenne, ha pl. nem kéne gyógyszert szedni...

2013. márc. 7. 12:45
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja, az kimaradt, hogy a kislányom előtt nagyon-nagyon minimális szinten volt, de nem is foglalkoztam vele, csak néha-néha 130 körülre ment föl a pulzusom, és hamar leállt, főleg ha lefeküdtem, akkor azonnal.

Nálam valószínűleg a terhesség hozta ki ezt...

2013. márc. 7. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!