Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az elmult egy honapban volt szexualis viszonyom vedekezes nelkul (mielott letamadna valaki, rossz gyogyszert irt fel nekem az orvos, azt nem szedhetem, a helyzet miatt pedig meg nem kaptam idopontot). Lehet bekepzelem magamnak, de eszleltem magamon tuneteket, jobban mondva annyit, hogy faj a mellem es nagyobbnak latom. 7 napja kesik a menstruaciom, elvegeztem egy tesztet a kezdo napon delelott, negativ lett, majd masnap reggel, az is negativ lett. Nagyon felek, hogy terhes vagyok, nagyon fiatal vagyok hozza. Kerlek, ha valakivel tortent hasonlo, irjon egy valaszt! Elore is koszonom!



2021. ápr. 3. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Két negatív teszt után nem hiszem, hogy terhes vagy. Lehet csak sokat idegeskedsz azért késik.
2021. ápr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valóban sokat idegeskedek mostanában, főként a menstruációm késésén, es a terhessegen, de az unnepek utan, ha a helyzet engedi, minel elobb elmegyek nogyogyaszhoz, csak szuksegem van megerositesekre, es tapasztalatokra masoktol...
2021. ápr. 3. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha két teszt negatív, akkor nyilván nem vagy terhes.

De az, hogy az orvos nem jó gyógyszert írt fel, nem kifogás. Kotont bármikor lehet venni és használni....

2021. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem jutottál rendes fogamzásgátló tablettához, nem jelenti azt, hogy nem lehet védekezni másképp. Na mindegy.


Mivel negatív a teszt, valószínűleg nem vagy terhes. Mindenképp menj dokihoz, amint időpontot kapsz.

2021. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A teszt miatt nem hiszem, de ilyet többet ne csinálj.. ha nem jó a gyógyszer vegyetek óvszert vagy addig ne élj szexuális életet.
2021. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 3. 20:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett volna nehéz óvszert húzni?
2021. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg utólag tudta meg, hogy a gyógyszer amit kapott, nem teljes értékű fogamzásgátló. Endometrózisra és PCOSre szoktak olyan hormontartalmú gyógyszert adni, ami mellékhatása lehet a fogamzásgátlás, de nem teljes értékű védekezési módszer. Ennek ellenére gyakran adják úgy a nőgyógyászok, hogy tessék, itt a fogamzásgátló recept, tessék szedni és nem lesznek pokoli fájdalmai. Van vele konkrét tapasztalatom, azért írom. Számunkra a betegtájékoztatóból derült ki ez a tény, de kétlem, hogy mindenki betűről betűre elolvassa..

A kérdésre válaszolva: van egy predictor nevű teszt, az érzékenyebb, korai terhességet is már jelez. Ha azon is negatív egy hét késés után, akkor nem vagy terhes. Én az elmaradt menzesz után egy héttel tesztelték pozitívat először, valamiért abban a hónapban amikor teherbe estem, hosszabb volt a ciklusom, később volt a peteérésem. A terhességnek még nem tünete az érzékeny mell ilyen korán, az már akkor jelentkezik, amikor annyi hcg van a szervezetedben, hogy erős pozitívat mutat a teszt is

2021. ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó: Elég kemény fantáziával rendelkezhetsz, ha egy "rossz gyogyszert irt fel nekem az orvos, azt nem szedhetem" részletből rögtön megmondod, hogy milyen betegsége van a kérdezőnek:D Bocs, de ez azért kicsit meredek.

De azért elárulom, hogy a PCOS-re adott gyógyszer (Diane, Cypromix) tökéletesen véd a nem kívánt terhesség ellen, pont ugyanannyira, mint bármelyik kombinált tabletta.

2021. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem mondom meg, hogy milyen betegsége van, természetesen. De kár nekiesni, hogy miért nem védekezett óvszerrel, már megtörtént... Nem biztos, hogy a lustaság az oka, ezer dolog lehet mögötte, én írtam egy saját példát. Nem Diane és nem Cypromix amiről írtam, úgyhogy azokról nem kell elárulnod semmit, az említett gyógyszer a Tubanis. Írja a tájékoztató, hogy NEM fogamzásgátló, majd egy fejezettel lejjebb, talán úgy fogalmaz, hogy gátolhatja a peteérést, ezzel ellehetetlenítve a teherbeesést. Na ezt adta nőgyógyász fogamzásgátló címen. Aki szedett korábban fogamzásgátlót és bízik az orvosában, nem olvassa el, az simán szedi abban a tudatban, hogy az egy fogamzásgátló, ugyanúgy 28 napra van egy levél.
2021. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!