Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a baba mozgása?

Milyen a baba mozgása?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki nem vette észre, hogy terhes csak akkor amikor meg mozdult?

2021. ápr. 8. 07:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Szia, hát ez elég durva lenne,ugyanis a baba nem az első 1-2 hónapban kezd el mozgolódni. Viszont biztos van ilyen, de én nem tudnám elképzelni,hogy ennyire ne vegyem észre a testem jelzéseit.
2021. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Nekem ez a "nem vette észre, hogy terhes" sztorik mindig olyan furcsák. Nem volt semmilyen terhes tünet, volt menzesz, nem tűnt föl a has változása (még ha csak minimális is), és ha mindezek nem is tűntek fel vagy valamiért nem voltak gyanúsak, az esedékes védekezés nélküli szex után nem jutott eszébe venni egy 300 ftos tesztet, hogy biztosra menjen?


Oké, tudom, volt már ilyen a történelem során, de nekem akkor is fura. Talán 1 max 2 hónapig nem tűnik fel, na de 4-5? (a kérdésben szereplő mozgást jellemzően akkor érzik először)

2021. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Fú akkor most én leszek az egyetlen, akinek van ilyen tapasztalata 😃

Volt/van egy hormonális betegségem, ami miatt egy évben kB 2szer jött meg. Mellette szépen produkáltam olyan dolgokat hogy hányinger stb, de az orvosom szerint akihez jártam, a hormon tabletták miatt volt amit szednem kellett.

Na most, mivel elvileg meddő voltam vagy olyasmi, nem is védekeztünk, de 4 hetente csináltam egy tesztet a biztonság kedvéért, ami szépen negatív is volt.

Amikor már letettünk arról, hogy természetes úton legyen gyerekünk, meg már nézegettük az örökbefogadás menetét stb. egyik nap a munkahelyemen nagyon furcsa dolgot éreztem, úgy, hogy a tesztem negatív volt az előző 3 hónapban.

Végül, mivel ideje volt a rakszuresnek, elmentem orvoshoz és ott panaszkodtam a dokinak hogy a gyomrom nagyon rossz mostanában, nincs e valami más gyógyszer mert elképesztően fáradt vagyok tőle stb, meg már gondolkoztam pszichológuson is, mert pár napja úgy érzem mintha mozogna valami odabent és valószínűleg azért mert annyira akarok gyereket.

Na. Az a valami a fiam volt, és akkor már 4 hónapos terhes voltam.

Nem vettem észre, másra fogtam, és a hasam se látszott, olyan 6 hónapos körül kezdett növekedni..

Fura tudom, de komolyan nem gondoltam hogy terhes lehetek

2021. ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Barátnőm pont 4-5 honapos volt,mikor megtudta,hogy babát var :D Menzesze volt,es a hasa sem nőtt,pedig igen vekony testalkat (utana azert szepen megnőtt). Nem is jutott eszébe,hogy terhes lehetne
2021. ápr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok! Első voltam.

Ilyen rendkívüli esetben érthető a dolog.De sajnos olyanról is hallottam,hogy valaki hanyagságból sem vette észre. Mert nem is foglalkozott vele,hogy tulajdonképpen neki 3-4 hónapja nincs menstruációja.

2021. ápr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Olyat én is ismerek aki hanyagságból. Már 7 hónapos volt a csaj, bazi nagy hasa volt de csak "elhízott", aztán mindenkinek kerekedett a szeme amikor az iskolai tanár felhivta az anyát hogy hát a lányt viszik kórházba mert szül.

A lány se, anyja se foglalkozott a dologgal, pedig szemmel láthatóan terhes volt.

Szerintem egyébként a lány tudta, csak vagy nem mert szólni vagy nem tudom..

De anyukát se értettem meg sose, szült 11 gyereket és nem tudja milyen a terhes has meg milyen az elhízott has..

2021. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Azt el tudom képzelni, amit írtak itt előttem, hogy kb. 4 hónapos korig nem ismeri fel az ember, ha amúgy hormonproblémája van, satöbbi, azért ennyi idősen még a magzatozgás sem feltétlenül erős/egyértelmű.


De azt, hogy 6-7 hónaposan nem érzi valaki, mekkorákat rúg a baba a pocakban, azt nem. Azért az már összetéveszthetetlen.

2021. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Én pl a 7. hónapot töltöm be épp, és nagyon gyengén érzem csak a magzatmozgásokat. Ha épp dolgom van és nem tudok kifejezetten odakoncentrálni, akkor fel sem tűnik, ha odafigyelek rá, akkor meg olyan érzés, mint egy kicsit erősebb bélmozgás. A párom kívülről még soha nem érezte. Szóval van ilyen, pedig a baba teljesen egészséges, én sem vagyok egy durván elhízott alkat, és a lepény is hátsó fali.
2021. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8 Hu na a nyolcas kerdező én pont ettől félek 5 honappal ezelőt voltak olyan tüneteim ami a terheségre utalhat vetem tesztet 2 negativ 2 pozitiv orvoshoz a megbeszelt időpontra nem tudtam el menni és mire legközelebbre adta volna meg jött és azóta is minden, hónapban meg jön de kevés és nem annyi mint előtte mintha mindig kevesebb lenni nem kiserik nagy mentsruácios fajdalmak pesig regen nagyon hasfajos voltam a hasam mindig telt volt nem vagyok kövér csak igy hizok hasra meg combra ezert nem tünt fel, hogy nőne vagy barmi 1-2 hete kezdtem talan először érezni azt a fura mozgast ami meg ilyesztet sőt most is varatlanul er ha erzem kivantam dolgokat de nem ettem vagy nem kertem de beszeltem rola és meg leptek vele és amikor ettem akkor éreztem először nem bélmozgás egyszerüen más nincsenek eméaztőrendszeri problemaimsem nem pufadok azota egyre erösebben erzem és a hasam is mintha ugy meg feszülne ott :$ ez most tenyleg baba lenne? nem mindig erzem napközben 1-2* amikor fáradt vagyok akkor mindig erzem több időn keresztül és ha meg ilyedek vagy hirtelen felkapom a vizet akkor egyből
2021. ápr. 11. 23:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el orvoshoz?
2021. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!