Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. Heti genetikai ultrahangon...

12. Heti genetikai ultrahangon lett egy rossz eredményem. Valaki meg tudna nyugtatni?

Figyelt kérdés
A babával minden rendben van nálam a méhartéria áramlás PI értéke kóros lett. (2,9) nemtudom mik a referencia tartományok, de nagyon megijedtem. Antifoszfolipid szindrómám van, emiatt szurok verhigitot és szedek aspirin protectet, és a doki erre annyit mondott hogy lehet emelni kéne a vérhigito adagon. Az interneten nem találok erre semmi infót, de úgy látom hogy ez az érték nem valami jó. Valakivel történt esetleg hasonló a 12. Héten? Mert itt nem láttam semmi ilyet gyakorin, de más fórumokban sem.

2021. ápr. 14. 08:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértés. A gyógyszer nem az értéket fogja javítani.

Ez nem olyan, mint hogy alacsony a vasszintem és szedek egy kis vasat rá, hogy normális legyen.


Ez az érték pusztán arra utal, hogy a későbbiekben emelkedett a toxaemia kockázata. Az, hogy mennyire, nem ezen az egyetlen tényező múlik. Létezik normális toxaemia szűrés, ahol több tényezőt vesznek figyelembe és a végén adnak egy arányszamot (pl. A kockázat 1:150-hez vagy 1:30-hoz stb).


A toxaemia megelőzésére az ajánlás pedig 150 mg ASA. Mo-n nincs 150 mg-os kiszerelés, csak 75 és 100. Célszerűbb a 75-ös kiszerelésből 2 tablettát szedni, nem a 100-ast felezgetni, mert az ASA protectnek különleges a bevonata, tehát ha széttöröd, más lesz a felszívódás.

De ha nem kapsz a patikában 75 mg-osat, akkor az ASA protect is sokkal jobb, mint a semmi. De az ajánlás 150 mg.


A toxaemia kívül a méhen belüli növekedési elmaradás kockázatát fokozza, erre szintén valamennyire jó az ASA. Nyilván fokozottabb ellenőrzésre van szükség (rendszeres vérnyomásmérés, fehérjeürítés, későbbiekben gyakoribb UH a növekedési ütem ellenőrzésére stb).

2021. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Kicsit megnyugodtam.
2021. ápr. 14. 11:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!