Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Radiológiai vizsgálaton...

Radiológiai vizsgálaton kiderült, hogy lehet vesedaganatom van. Hasonló eset valakinél? Akár kismamánál akár nem. 22 hkm

Figyelt kérdés

ziasztok! Elég egyedi eset az ami velem hétvégén történt. De sokat segítene, ha tudnátok mesélni hasonlóról, akár kismamával, akár nem történt már ilyen. Hétvégén bementem a sürgősségire görcsös panaszok miatt, ami a jobb hasfalamnál illetve vesémnél jelentkezett. Kiderült, hogy a babának semmi baja, és ezek a tüneteim is megszűntek, de a radiológiai ultrahang után kiderült, hogy a bal vesém tetején van egy vegyes echoszerkezetű képlet, ami lehet jó akár rossz indulatú daganat. Doktornő azzal nyugtatott, hogy talán csak egy érgomolyag. Szerdán megyek urológiára további kivizsgálásra, mivel MR-t nem lehet kismamákon végezni.

Engem az érdekelne, hogy nálatok vagy ismerősötök körében volt - e ilyen? Pozitív történetek érdekelnének, mert kell egy kis erő a szerdai vizsgálatig.



#terhesség #vesedaganat #radiológiai vizsgálat
2021. ápr. 18. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mr-t lehet kismamákon végezni, csak kontrasztanyagot nem kaphatnak.
2021. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én már szoptatok, de terhesen görcsöltem be először. Nekem epekövem van, és egy 5 centis daganat a májamban. Pozitívot még nem tudok, ugyanaz a helyzet mint nálad :(

Lassan telnek a napok :(

Kitartás! És próbálj pozitív maradni. Kell is, mert a babáink megérzik.

8 hetes ma a picúrom.

2021. ápr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
1 igen, de ezeket kontraszt anyaggal nézik pont. Nem pont ilyen sztori kérdező, de hasonló. A férjemnek a majan volt, kontrasztos CT volt és igen. Csak ilyen érdaganat. Ez jóindulatú. Drukkolok!
2021. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Van bármi más tüneted?
2021. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!


Akkor nálad terhesen derült ki ez a diagnózik? És hogy volt pontosan ha megkérdezhetlek? Urológus állapította meg? És milyen vizsgálatokat végeztek rajtad? És mondtad Neked valamit, hogy hogyan kell kezelni? Jó vagy rosszindulatú?


Kedves 4-es! Semmilyen más tünetem sincs. Teljesen kivizsgáltak. Teljesen véletlenül derült ez ki.

2021. ápr. 18. 18:11
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

38 hetesen összeestem itthon a görcsöktől. Nem tudtam felállni. 4 óra után memtőt hívtam, mert tudtam hogy baj van. Bevittek. Mire beértem elmúlt. Nem foglalkoztak velem. Én is elhittem, hogy csak gyomorrontás, vagy valami ilyesmi. Szülés után ez még 3x fordult elő. Elkezdtem keresgélni neten, mert ugye gyommorrontás már nem lehet. Epekő.Elmentem magán úton uh-ra, mert már a szemem is sárgul. Ott kiderült tele az epém kis kövekkel. Megszámlálhatatlanul. És ez mellé 5cm-es "daganat" van a májamban, és ez alatt még egy 3cm-es elváltozás.

Vagy jó vagy rosszindulatú...

Most várok. Engem biztos hogy megműtenek, ezt már közölték. 27én kell mennem orvoshoz, ahol megmondják hogy tovább....

Csak amiért iszonyat mérges vagyok: miért nekem kellett kitalálnom, hogy mi bajom? És magán úton ezt megerősítetni? Hagytak volna pár hetente összeesni a fájdalomtól, amég nem történt volna nagyobb baj???? Mert ugye egy terhes nő az csak hisztizik. Annyira nem is fáj :(

2021. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az kimaradt hogy 2-es voltam, és bocsi a helyesírási hibákért. Gyorsan írtam.
2021. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6 igen. Ugyanez nálam is csak más problémával. “Ááá anyuka, csak a gyerek a terhesseg a hormonok”. Épp csak azt nem mondtak, hogy tok hülye vagyok. Végül 130 ezerért csak kiderült, hogy nem kepzelodom. Ha fiatal vagy akkor kb le se szarnak. Jobbulást nektek! Remelem mindenkinél csak jóindulatú elváltozásról van szó.
2021. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!

Ma voltam urológiai vizsgálaton, de nem is vizsgált meg az orvos, hanem a lelet alapján adott péntekre beutalót nem kontrasztanyagos MR-re. Nálad eddig milyen tájékoztatást adtak a lehetséges kimenetelekről?

2021. ápr. 21. 13:19
 10/20 anonim ***** válasza:
Szorítok kérdező.
2021. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!