Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyi idősen hagyta abba...

Ki mennyi idősen hagyta abba a terhesvitamin szedését?

Figyelt kérdés
A 32.hetet betöltöttem, de annyi vitamint szedek hogy zavar. Maga a terhes vitamin amit szedek, és napi 3 magnézium, 2 vas, c és d vitamin, kálcium, és még szedtem cinket de azt letettem. Vannak olyan ismerősök akik nem szedtek terhes vitamint. Csak külön külön, mert úgyelvileg jobb.
2021. ápr. 19. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A terhesvitamint csak szülés után hagytam el. Viszont a magnéziumot (miért szedsz olyan sokat?) 36. héten elhagytam.
2021. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A terhesvitamin folytatását még szülés után is szedtem (Femibiont szedtem, a 3-as az pont erre az időszakra van) még olyan 3-4 hónapig talán. Vasat azt most kezdtem el megint, mert borzasztó fáradt vagyok, D-vitamint szintén (9 hónapos a kisasszony, még többnyire szopizik).

A magnéziumot én is elhagytam a 36. héten, ami vasat az orvos felírt, azt végigszedtem az utolsó levéllel, és utána már ennyi volt. Én is néha úgy éreztem magam, mint egy szívbeteg nagymama, akinek mindenféle gyógyszert kell szednie a 90-es évei végére, de hát ez van, minthogy enni nem tudtam igazán (a 2. trimesztert leszámítva), ezért örültem neki, hogy legalább így bejutnak azok az anyagok, amik kellenek a babának.

2021. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szoptatás végéig szedtem a Femibiont. A magnéziumot 36 hetesen abba kell hagyni. Most a 2. terhességnél vasat is kell szednem, ezért csak kétnaponta szedem a terhesvitamint.
2021. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Pont a 32. héten hagytam abba a terhesvitamint, de előtte is csak minden 3. napon szedtem. A vizsgálatok alapján azt mondta a doki hogy túl nagy lesz ha tovább szedem (így is nagy lett, majdnem 4 kiló).
2021. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1es, azért kell szednem napi 3at, mert görcsölt a lábam. Mikor a védőnőnek mondtam, akkor még csak napi 2t szedtem. Mondta hogy emeljem a magnézium bevitelt. Napi 3ra. Azóta nincsen bajom. És be kell valljam, volt hog elfeledkeztem róla és csak 2t vettem be, másnap meg is éreztem.

2021. ápr. 19. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!