Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes elkezdeni a...

Anitakiara kérdése:

Mikor érdemes elkezdeni a terhesvitamin szedését? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok nagyjából, 2 napja voltam először orvosnál, aki sietett a műtőbe, úgyhogy kb 5 percet sem szánt rám, mondta, hogy hét vége felé menjek majd el uh-ra és ennyi. Meg akartam volna kérdezni, hogy érdemes-e már ilyenkor terhesvitamint szedni, és ha igen akkor mi alapján válasszak? Valaki tud ebben segíteni? Még a tervezés időszakában elkezdtem az Elevitet szedni, de iszonyatos napi szintű migréneket csinált, abbahagytam. Így most fogalmam sincs, hogy mit szedjek, orvost legközelebb (ha minden jól alakul) jövő hét hétfőn fogok látni, de nem akarom veszni hagyni a heteket.
2018. aug. 7. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
próbálj ki egyet, ha bejön ne válts. vannak ismerőseim, akik tesztelgették, volt aki az egyiktől hányt, a másiknak attól semmi baja nem volt, ellenben ami az egyiknem jó volt, attól a másik hányt, fájt a feje.
2018. aug. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Az idealis kb 4 honapja kett volna, ahogy el is kezdted. Ha az elevit nem jott be, akkor kereshettel volna masikat, de mar az is eleg lett volna, ha veszel egy par szaz forintos folsavat es elkezded azt szedni, amig terhes nem leszel.

Gyakorlatilag az az egy lenne igazan fontos, hogy mar addigra fel legyen toltve a szervezet, mire a teherbeeses megtortenik es ehhez kell kb 2-3 honap. Ezert javasoljak szedni mar a tervezett teherbeeses elott is.

Nyilvan gondot csak akkor okozna, ha folsav/folat hianyod lenne, ha nincs, akkor nem okoz semmi gondot a szedes hianya.


A vitaminszedessel nem kell orvosra varni, ez csak vitamin, nem gyogyszer. Az orvosok tobbsege ajanlani szokta, artani nem art, viszont hasznalhat. A lenyeg annyi, hogyha akarod szedni, akkor minel hamarabb erdemes elkezdeni, mert nem egyik naprol a masikra “hat”, a legtobb viteminnal es advanyi anyag hetek/honapok alatt tolti fel a szervezetet a szukseges mennyisegre (felteve ha addig volt egyaltalan hiany barmibol, ezt meg egyszer hangsulyozom).

Szedd azt, amelyik ar-ertek aranyban megfelelo. Arra figyelj oda, hogy az elso trimeszter vegeig kegalabb 800 mikrogram folsav es/vagy folat legyen benne. Ennyi az ajanlott mennyiseg a tervezestol az elso teimeszter vegeig (azutan mar 400-as is eleg, ha jol emlelszem).

2018. aug. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Igy van, elvileg 3 honappal a teherbeeses elott (babatervezes elott) erdemes elkezdeni szedni vmit.

En folsavat szedtem elotte, de csak egy honapig, mert aztan nagyon hamar osszejott :)

Azota femibiont szedek.

Elozo terhessegnel gravidat probaltam, attol hanyingerem lett nagyon.

Illetve hipp natalt is ittam, az folyekony, mert alig birtam lenyelni a hanyinger miatt a femibiont is.

2018. aug. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Én előbb a család orvosnál voltan, ő a folsavat egyből javasolta, hogy szedjem, de konkrétan terhes vitamint csak azutántól ajánlották, hogy tudjuk már biztosra, hogy ne legyen méhen kívüli terhesség. Én 7h+2n voltam ultrahangon, akkor a nekem az Elevit1-et vagy a Femosun-t ajánlották, de szerintem ahány orvos annyifélét ajánl. Esetleg egy ügyes és segítőkész gyógyszerész is tud segíteni kiválasztani azt amelyikben több a vitamin. Nekem bevált az Elevit 1, majd 2, se fejfájás, se hányinger, se hízás. Biztosan te is megtalálod azt ami neked a legjobb!
2018. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 6 hetes terhesen kezdtem el szedni a vitamint,mert nem tudtam tesztelésig hogy terhes vagyok!Össze vissza ciklusaim voltak,és az orvoson is azt mondta vagy sikerül természetes úton a baba vagy nem!Tehát én nem kezdtem el a tervezéstől szedni!(Több mint egy éve próbálkoztunk)

Nekem a Trimeszter jód nélküli változatát ajánlotta az endokrinológusom,mert pajzsmirigyes vagyok!

Hányás nem jelentkezett tőle!

2018. aug. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Miért akarsz terhesvitamint szedni? Vitamin hiányos vagy? Vagy csak mert azt nyomja a Tv, hogy akkor vagy jó anya, ha megveszed ezeket? Szeretném neked elmondani, hogy bizonyos vitaminok túladagolása veszélyeztetheti a magzatot. Németországban az elevitet már be is tiltottak a magas A vitamin tartalma miatt. Egyél váltotatosan és szedj sima folsavat, és majd ha a vérvétel kimutatja, hogy valamilyen hiányod van akkor azt.. komplex vitamin többet árthat, mint használ.. És tudom ez egy 0%os válasz lesz.. De én ezt gondolom.
2018. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a folsav a fontos a terhesség szempontjából, de azt már hónapokkal a terhesség előtt kell szedni. A többi vitamint amiatt érdemes szedni, mert elég kellemetlen, ha úgy kezded a terhességet, hogy vitaminhiány miatt eleve hullik a hajad vagy a fogad, vagy fáradékony, ingerlékeny vagy. Ezeken csak súlyosítana a terhesség. Ha tényleg megfelelő valaki táplálkozása, mindenből mindent bevisz a szervezetébe, akkor tképp. nem is szükséges a terhesvitamin, csak a folsav/folát. De a folsav sem csodaszer ám, csak bizonyos magzati rendellenességek esélyét csökkenti. Lehet, hogy valaki szedett folsavat, és mégis beteg a baba, más meg nem szedett és mégis egészséges. Pl. én sem szedtem a terhességeim előtt, mert nem terveztem, mégsem lett baj szerencsére. Első terhességnél csak a pozitív teszt után kezdtem el szedni folsavat is tartalmazó vitamint (Elevit), bár tudtam, hogy ha baj alakult ki folsavhiány miatt, akkor már tök mindegy, hogy utólag szedem-e. Azért ezt szedtem, mert anyám megkérdezte a nőgyógyászát, ő ezt javasolta, és anyám vett nekem egy nagy dobozzal ajándékba.
2018. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Folsavat már szedek elég rég óta, nagyjából 9 hónapja (amikor elkezdtünk babát tervezni). Akkor ajánlotta az endo dokim az Inofolicot, amit hellyel-közzel naponta szedtem és szedek is(voltak kimaradások, mert utálom a por állagú ivós gyógyszereket, étrendkiegészítőket. Viszont ma voltam az első uh-on, 6+1 hetes a babó :) Köszönöm a segítséget, az asszisztensnő aki az uh-ot csinálta, is azt mondta, hogy ha egy mód van rá, akkor inkább sok zöldséget-gyümölcsöt egyek, ilyenkor nyáron nem nagyon szokták javasolni a vitamin szedést.
2018. aug. 9. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!