Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9. héten 5 nap eltérés a CRL...

9. héten 5 nap eltérés a CRL méret szerint mennyire jelent rosszat?

Figyelt kérdés

7. héten még csak 1 mm hátrányban volt a hivatalos táblázathoz képest.

A nagykönyv szerint 22 mm helyett 17 mm a CRL, így 5 nappal fiatalabbnak felel meg a terhesség, a szívhang rendben van. De pontosan lehet tudni a megtermékenyítés időpontját, szóval nem csúszásból adódik.

Akinek ilyen volt, behozta a lemaradást, vagy ez rossz előjel?


2021. ápr. 19. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hagyjuk már. Attól, hogy tudod, melyik aktusból lett a baba, még nem tudhatod biztosra, hogy pontosan mikor ágyazódott be. Ha minden rendben, csak pár nappal kisebb, mint a táblázat szerint kéne, akkor minden rendben. Lehet, a baba nem látta a hivatalos táblázatot. Ha azt feltételezed, hogy az orvos nem szólt volna, ha baj van, akkor pedig válts orvost.
2021. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre egyből azthittem talán csúszott a peteérésed. De az hogy tudod mikor sikerült így nem tudom. Viszont, nekem az első uh-n 5 hetesen 7mm-es petezsákot láttak. Amikor soroltam a terhes barátnőmnek, neki az 5.héten 5mm-es volt. És igazából ő azóta már megszült és egészségesen született meg. De szerintem ha az orvos nem mondott rá semmit, hogy baj lenne akkor nincs mitől aggódni.
2021. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a mm-ben is van amúgy +/- 1,2 mm.Szóval ha az orvos nem fejezte ki az aggodalmát, akkor valószínűleg minden rendben.ÉS ha nem volna oké minden biztos lehetsz, hogy már tett volna rá megjegyzést, hogy felkészítsen.

A másik, hogy mindig ugyanaz a személy mérte? Ugyanazzal a géppel? Mert így is lehet pár mm eltérés.Ki így,ki úgy mér.

2021. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta voltam még egy ultrahang vizsgálaton, ahol +2 nappal nagyobbnak mérték, szóval 1 héttel többet nőtt az elmúlt időben ezek szerint.
2021. máj. 8. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!