Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felesleges a második keresztnév?

Felesleges a második keresztnév?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 10:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Néha van, akinek igen; van, akinek meg nem felesleges.


Pl ha megvan már a név, hogy mit adnának a szülők, csak a vezetéknévhez nem illik, akkor oda lehet rakni mégegy "kompenzáló-keresztnevet", ami elsimítja azt, hogy a választott első keresztnév nem illik a vezetéknévhez, nem cseng jól. És akkor tehát ez lehet egy ilyen "kompenzáló-név".


De ha például valaki nem is szereti,meg nem használja, meg csak adminisztráció van vele, akkor meg lehet, hogy felesleges.


Vagy például olyat is tudok, akinek két keresztneve van, és alapból, már a szülei által is a másodikat használja. Csak kellett közé még valami, hogy ne legyen olyan "snassz"? vagy gyakori, vagy elcsépelt.


Vagy például,ha valaki nem szereti az első keresztnevét, ott van még mellette mentsvárnak a második. Ilyet is ismerek, aki az első keresztnevét nem szereti, a másodikat igen, és így tehát a másodikat használja.


De szóval tehát lényeg, hogy lehet,valakinek jól jön a második keresztnév.

2021. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
*vagy például akkoris jól jöhet még , ha a szülők nem tudnak megegyezni, és akkor megkapja mind a kettőt.
2021. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Az én vezetéknevem Nagy, első keresztnevem is csak 2 szótag, plusz ismerek minimum 3 ilyen nevű embert. Örülök, hogy 2 keresztnevem van, így egy kicsit egyedibb. Óvodában utáltam a másodikat, középiskolában csak egy tanár szólított úgy, mostanában kicsit többen, szerintem azért, mert ritkább, mint az első.
2021. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!