Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan állítsam le a hízást?...

Hogyan állítsam le a hízást? Tudom, hogy ez elég sok de változtatni akarok! 25 hetes kismama.

Figyelt kérdés
Kb. 62 kg-ról indultam, de mindig is oda kellett figyeljek a súlyomra, mert eléggé hízékony vagyok....ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok már nem tartottam az addigi “dietamat” és mivel rosszulléteim sem voltak így a kilók elkezdtek felszaladni. Persze láttam én de valahogy nem tudtam visszafogni magam. Most 25 hetes vagyok és 73,5 kg-nál tartok...a hasam is nagy de látszik hogy mindenhova hiztam sajnos...az lenne a kérésem, hogy akik hasonlóan sokat hiztatok már a terhesség feléig és sikerült megállítani a hizast, mit csináltatok? Már pár napja nem eszem édességet és este 7 kor vacsorázok de persze nem akarok ártani a babának sem szóval nem koplalni szeretnek csak ha valakinek van valami jó tanácsa ami neki bejött azt szívesen kiprobalom én is :)

2021. ápr. 26. 15:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

Szia! :)

Én 63kg-val kezdtem a terhességem. Elég hízékonynak mondanám magam én is, féltem is, hogy mi lesz. Rengeteget voltam rosszul, hányások 18 hétig kísérték mindennapjaim. Aztán mire vége lett örültem, hogy össze szedem magam úgymond, ugyanis rettentően le fogytam. 57 kg köré. Aztán a 24 hetes cukorterhelésen kiderült, hogy terhességi diabéteszem van. Cukrosoknak való diétát tartom, mindjárt be töltöm a 33.-dik terhességi hetemet és +2kg-nál járok. Próbáld ki a diétát! :)

2021. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Én szerintem a nasikkal és a mozgáshiánnyal rontottam el :( mert azt nem mondhatom hogy degeszre ettem magam de nyilván amiket ettem azok mind nagyon hizlalnak, leginkább szénhidrátok :( ti akik a tartjátok ezt a cukros diétát pontosan miket esztek? Mármint értem h összesen 160 gramm szénhidrátot viszitek be naponta de az miből áll pontosan ? A gyümölcsöket is beleszámoljátok? Gondolom leginkább zöldségekből és fehér húsból, tejtermékből keszititek az ételeket?!
2021. ápr. 26. 18:16
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

12, ezt itt így nem lehet leírni. Megvan hogy egy étkezési hány g, lassú vagy gyors felszívódásu, stb.

Lépj be facebookon ilyen témájú csoportokba, vagy keress egy szakembert, de készülj fel hogy nem leányálom ebbe belatanulni, de több ezren képesek rá, szóval kitartást 🙂

2021. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%
A CH-diétába a gyümölcsöket FELTÉTLEN be kell számolmi, mert a legtöbb igen sok CH-t tartalmaz.
2021. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%
Butaság, hogy nem szabad diétázni terhesen. Sőt, akinél terhességi diabétesz alakul ki, annak egyenesen kötelező diétázni. Drasztikus fogyókúrát valóban nem ajánlott csinálni a terhesség alatt, tehát koplalni nem célszerű. de arra törekedni kell, hogy a lehető legkevesebb kalóriával vidd be a szükséges tápanyagokat.
2021. ápr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ma már a 160 grammos CH diéta szerint étkeztem és azt kell mondjam, hogy nem tűnik nehéznek...igaz, hogy ma sokat voltam a városban, intézni valók, stb...és ilyenkor amúgy sem tűnik fel ha nem eszek annyit de szerintem nem lesz nagyon nehéz betartani akkor sem ha itthon leszek egész nap. Én mindent amit ettem beírtam a kaloriabazis.hu oldalra és ott nagyon szépen lebontja zsirokra, szénhidrátra és fehérjere az ételeket...a szénhidrát 165 gramm lett, de kezdetnek szerintem jó, és még nem figyeltem olyan nagyon arra hogy gyorsan vagy lassan szivodo CH de holnaptól remelem az is jobban fog menni. Ami érdekes hogy összesen csak 1300 kalóriát ettem egész nap, pedig tényleg mindent beírtam...ez így oké ? Sok zöldséget és sovány tejterméket ettem, na meg volt egy kis gyumolcs is és egy cikk dietetikus csoki :D
2021. ápr. 27. 18:25
 17/20 anonim ***** válasza:
56%

160 gos diétával szigorúan napi 5x kell enni.

Megvan , mikor mennyit.

De mivel te nem vagy cukros valószínűleg, az is jó, ha odafigyelsz és nem veszed véresen komolyan.

Az 1300 kalória picit kevés.

Számold ki az alapanyagcseréd, gugli segít, és ahhoz adj hozzá 300 kalóriát. Ha annyit eszel egy nap, nem fogsz hízni, csak amennyit a baba gyarapszik.

2021. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
En ugyanugy csinalom ahogy te kerdezo. Szinten a kaloriabazist hasznalom es nagyon jo. Kaloriaban valoban mehetsz fentebb ha ugy esik majd jobban, de ez ugyis ingadozni fog. En sem vagyok cukros, de a hizekonysag miatt igyekszem ezt tartani, ahogy pedig az elottem levo irta, mivel nem vagy cukros nem kell szigoruan mindent asszerint tartani. Atlagosan en is 1500 kaloria korul mozgok, de van olyan nap ami nekem is 1300.
2021. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Lényegében akkor is kellene működjön ha nem mindig tartom be azt hogy gyors vagy lassú szénhidrátot eszem? Pl. reggel én egy 3in1 kapucsínóval szoktam kezdeni a napot és az alapból 10 gramm ch, és gyors felszívódású...próbáltam hogy később igyam meg de akkor sajnos nem működik az anyagcserém és félek h előáll az aranyér problémám...szóval mérlegelve úgy döntöttem h ezen az egy dolgon nem valtoztatok...amúgy tartom magam a 160-hoz...remelem így is fog használni :)
2021. ápr. 28. 09:05
 20/20 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkepp fog, emiatt ne aggodj. Nem is kell nem cukroskent ezt olyan szigoruan venned. Ha nagyjabol tartod is megfelelo lesz a celhoz! Ha pedig a terhesseg soran a cukroddal barmi problema merulne fel, pik pakk menni fog a minimalis szigoritas!
2021. ápr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!