Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan állítsam le a hízást?...

Hogyan állítsam le a hízást? Tudom, hogy ez elég sok de változtatni akarok! 25 hetes kismama.

Figyelt kérdés
Kb. 62 kg-ról indultam, de mindig is oda kellett figyeljek a súlyomra, mert eléggé hízékony vagyok....ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok már nem tartottam az addigi “dietamat” és mivel rosszulléteim sem voltak így a kilók elkezdtek felszaladni. Persze láttam én de valahogy nem tudtam visszafogni magam. Most 25 hetes vagyok és 73,5 kg-nál tartok...a hasam is nagy de látszik hogy mindenhova hiztam sajnos...az lenne a kérésem, hogy akik hasonlóan sokat hiztatok már a terhesség feléig és sikerült megállítani a hizast, mit csináltatok? Már pár napja nem eszem édességet és este 7 kor vacsorázok de persze nem akarok ártani a babának sem szóval nem koplalni szeretnek csak ha valakinek van valami jó tanácsa ami neki bejött azt szívesen kiprobalom én is :)

2021. ápr. 26. 15:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha mostantól nem ennél semmit, a babának akkor lenne elég a te fölöslegedböl, emiatt nem kell aggódni!

Ami neked jót tenne, ha minél több zöldséget ennél, nagyon kevés lisztes dolgot, kevés zsiradékot, és semmi nasit! Meg természetesen az üdítök, cukros teák sem férnek bele.

MEg próbálj minél többet mozogni, sétálni, ez nem csak lassítja a hízást, de a kondíciódat is jvaítja, ami szüléskor meg utána nagy elöny.

2021. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk én nem voltam "hízékony" előtte és kifejezetten soványról indultam, de a 30. hétre +15 kilóval lettem gazdagabb.
2021. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Próbáld ki a cukros kismamák 160grammos szénhidrátok diétáját. Egészséges és lehet tőle fogyni. Dietetikus tud segíteni az elején, hogy tud mit hogyan kell
2021. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Elvileg az elsőnek annyiban igaza van, hogy egy terhesség alatt 10-14 kiló az, ami szükséges a gyerekre, meg az anyának, a többi tényleg csak hízás.

Ha efölött még pár kiló feljön, az nem gond, de több nem jó, mert az az, ami utána rajtad is marad.

A sok zöldség, kevés ch, kevés zsír, normál adag fehérje és valamivel több mozgás - mármint ha nincs orvosi oka, amiért nem lehet -, mindenképpen segít.

2021. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Cukorterhelésed milyen lett?
2021. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tényleg nem árt a babának? Csak mert eddig akinek mondtam hogy szeretném visszafogni magam és megállítani a hizast, kb mind bolondnak tartott, hogy terhesen nem szabad diétázni...de engem mégsem hagy nyugodni a dolog...elhatároztam h nem megyek plusz 30 kilokkal szülni...ma is voltam már egy nagyot sétálni és tele van a hűtő zöldségekkel és végre nem raktároztunk be másikból...úgy érzem sikerülni fog :) utána olvasok a 160 grammos dietanak is, hátha bejön nekem is.
2021. ápr. 26. 16:03
 7/20 A kérdező kommentje:

*másikbol = nasikból


Romániába élünk és én még nem hallottam senkitől hogy itt lenne cukorterhelés de ha igen akkor gondolom jövő héten fogja mondani az orvosom amikor megyek ellenőrzésre.

2021. ápr. 26. 16:07
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Fogyókúrázni nem szabad, tehát ez az ilyen 10 nap alatt 10 kiló mínuszt ígérők, meg hasonló baromságok. Egészségesen táplálkozni természetesen szabad.

Csoki csipsz süti nem jó, gyümölcs, zöldség, hal, fehérhús mehet.

2021. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
Mennyit és miket ettél eddig egy nap? Kezdetben talán az is elég lenne, ha csak a felére csökkentenéd az adagokat.
2021. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
160 gramm ch dietat ajanlom. Ha van gond a cukroddal ha nincs. Ez nem art a babanak, fittebb is leszel, es nem fogsz ugy hizni sem. En is hizekony vagyok, most 20 hetesen 6 kilo plusz van rajtam :( ami szinten nem keves, az elso ket terhessegemmel ilyenkor meg semmi nem volt.
2021. ápr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!