Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez? 24 hetes vagyok...

Mi lehet ez? 24 hetes vagyok és az alvás egy rémálom. Pár óra alvás illetve fekvés után nagyon fáj az oldalam. Átfordulok és nemsokára az az oldalam is leszakad.

Figyelt kérdés
És csak az oldalamon tudok aludni. Napközben meg a fenekem fáj, olyan mintha iszonyatos nagy izomláz lenne benne, sokszor tényleg nehezemre esik a mozgás. Az első terhességemnél ilyet nem tapasztaltam.
2010. aug. 23. 06:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez a 30. héten kezdődött. Olyan érzésem volt, mintha összevertek volna. Nálam a szopis párna segített. Azzal alszok, és azóta nem fáj. (vagy legalábbis ritkán).
2010. aug. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességnél is volt, igaz nem emlékszem, hogy hányadik héttől. Én is szoptatós párnával aludtam aztán, az egy kicsit segített.

Most a második babánkat várjuk, és mivel 10 kilóval vagyok több, mint az előzővel voltam, gyanítom, hogy hamarabb elkezd majd fájni itt-ott.

Azt nem tudom, hogy pontosan mi is ennek a neve, és miért van, de gondolom, hogy a + súly, a csontok rendeződése, belső szervek elmozdulása, méh növekedése,... ezek okozzák. Elvégre szegény szervezetünk iszonyú terhelésnek van kitéve! Én azt mondom, hogy örülj neki, hogy az első gyerekkel nem volt ilyen gondod!

Sokat beszélek olyan ismerősökkel, akik az első babájukat várják, és mindenki panaszkodik ezekre a tünetekre.

Nekem a csípőm és a derekam akart leszakadni a lányommal. Mindegy volt, hogy melyik oldalamon alszom.

2010. aug. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 31 hetes vagyok, mondjuk nagyon jókat alszom, de ettől függetlenül úgy ébredek reggelente, mint akit megvertek éjjel. Nagyon fáj a csípőm, néha lépni alig bírok (pl ma is).

Épp a kismama heti hírlevelét is megkaptam, ebből bemásolok neked egy kis részt:


Sok kismama erős fájdalmat érez a csípőnél a terhesség előrehaladtával, mivel egyeseknél a csípőt támasztó ínszalagok annyira megnyúlnak, hogy a csípőcsontokat összetartó ízület nem képes megfelelően működni. Ezt szaknyelven symphysis pubis dysfunctio-nak (SPD) hívják és nagyon fájdalmas. Itt olvashatsz róla.

2010. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12,09 vagyok

itt olvashatsz róla

[link]

2010. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ez természetes dolog. Megpróbálom én is a szopi párnát, bár az 1. terhességemnél nem igazán szerettem vele aludni, de lehet most jobb lesz.

Köszi mindenkinek.

2010. aug. 23. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!