Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt miért nem jó...

Terhesség alatt miért nem jó a háton fekvés (alvás)? A babának nem jó?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
neked nem jó, mert nyomja a verőereket, a gyomrodat,a belső szerveidet. Égni fog a gyomrod, nem kapsz levegőt, ha nyomja a tüdődet, stb. Én úgy tudom, addig lehet háton aludni, míg neked kényelmes. Ha kényelmetlen lesz, úgysem fogod bírni.
2011. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van..a háton alvástól nem lesz semmi baja a babának...neked kell,hogy kényelmes legyen az alvás!ha már olyan nagy a baba,hogy nyomja az aortát vagy valami mást, akkor azt úgyis rögötn megérzed,hogy valami nem jó, és egy pozícióváltással meg is szűnik kényelmetlenség!:) akár a 30. hétig is tudsz hanyatt fekve aludni!:)
2011. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)

Nekem nagyon jól esik (esne) a háton fekvés, de azt mondták, hogy a baba nem kap elég oxigént, ezért kifejezetten bal és jobb oldalon igyekszem feküdni, de egy idő után már úgy fáj a derekam és a csípőm, hogy már mozdulni alig bírok. A baba akkor mocorog a legtöbbet, ha oldalt fekszem :-)

22 hkm

2011. aug. 15. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
első vok. Olyasmit mintha már hallottam volna, hogy akkor lehet baj, ha a baba hátonfekvés közben ránehezedik a köldökzsinórra vagy olyan vérérre, ami a köldökzsinórt táplálja. De nem tudom pontosan, nem akarok butaságot mondani és amúgy sem tudhatod, éppen hol a köldökzsinórja. Kérdezd meg majd az orvost.
2011. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyit hallottam a dokimtól, hogy a méhlepény (és az előzőekben írtaknak megfelelően a köldökzsinór) vérellátottsága a ránehezedő súlytól gyengébb lesz. Nem tilos, de csak rövid ideig javasolt háton feküdni.

Néha én is szoktam így szusszanni.

29+5 hkm

2012. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!