Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hét körüli kismamák. Eddig...

21 hét körüli kismamák. Eddig milyen a terhességetek? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Hányadik baba?

2021. máj. 7. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:

19.hét igaz...


Ha a Fiammal lett volna ilyen, nem lett volna tesója, az biztos :D


A 16.hétig végig iszonyúan görcsöltem, jobban mint mensi elött. A derekam az elejétől leszakad, minden este kb sírva fekszek le annyira fáj, és nem segít rajt semmi.

A 17.hétig vagy 5x véreztem ok nélkül, azóta hál isten nem.


Viszont a reggeli rosszullétek elmarastak, a faradtság sem gyötört, és kb egy héttel ezelöttig a gyomorsavat is megúsztam, ami az elsőnél az első perctől volt.


Most kislányt várunk. Eddig is 2 gyereket akartunk, mostmár pedig egész biztos, hogy nem lesz több, ezt nem bírná mégegyszer a testem.


28l

2021. máj. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

21.héten vagyok


6-15.hétig 0-24 rosszullét (émelygés, reggel és este hányás), iszonyatos gyomorégés ami a mai napig tart. És valószínűleg szülésig tart is 😆

Nem kellemes, de örülök neki, hogy ennél nagyobb bajom nincs.


Ha összejön biztos vállalunk második gyereket is, ez nem fog visszatartani.

2021. máj. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia! Kisfiammal voltam ugyan így mint te, vártunk is 5 évet a két terhesség közt 😁 De annyira mondta, hogy tesót szeretne, hogy bevállaltuk 😊 Mi is most 🎀kislányt🎀 várunk 21.hétben vagyok. 15 hétig egész nap hánytam. Most a frontokat bírom nehezen.. Több gyereket mi sem tervezünk 😄
2021. máj. 7. 07:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Habár 25hetes múltam, viszont elég ramatyul mit ne mondjak 😅

Első baba lesz, de a fene se gondolta volna, hogy ennyire nehezen fogom bírni 😅

Az időváltozások teljesen kinyirnak, derekamnak annyi kb a 18héttől 🤷‍♀️

Ahogy nő egyre nehezebb cipelni és mozogni 😁

Hangulatváltozások óránként kb 😁

Éjszakai alvást pár hete elfelejtettem, hogy mi is az 😅

Életembe nem pisiltem szerintem ennyit, plusz még mellé jön az egészségügyi probléma amit hetente egyszer doki kezel, szóval az utazások is kinyirnak.

Mindent félretéve próbálom jól megélni a terhességet és úgy vagyok vele, hogy bármit kibirok csak egészséges legyen és ne legyen gond 😊

2021. máj. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

21.hét, első gyerek

Valójában nem nehéz terhesség, kifejezetten jól viseltem az elejétől fogva, de mindenki teljesen idiótának néz, és ez nagyon megvisel. Ne bbiciklizzek, ne kertészkedjek, nézessem havonta a toxoplazmózist, a kocsiban csak előre üljek, ne egyek ezt meg azt, igyak többet, igyak kevesebbet, miért hízok ennyit (tök soványan kezdtem a terhességet, kb öt kilót híztam eddig, szerintem jól áll, és jó étvággyal eszek, ráadásul nem a szénhidrátot kívánom, hanem magát az evést, az uborka is boldoggá tesz :D ), miért nem látszik jobban a hasam, óránként kellene már rugdosnia, miért nem mentem nifty tesztre, stb. A nőgyógyászom fölülírná a hematológusom szakvéleményét, császárral ijesztget, kb háromhetente látni akar, a random ismerősök fölülírnák az összes orvosom véleményét, az egész világ jobban tudja mi jó ennek a babának mint én meg a férjem...

Szóval ezeken sajnos nehezen lépek túl.

De a miénk is kislány állítólag :)

2021. máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2 es a gyomorsav nekem is durva, főleg esténként.

4-es sajnálom, hogy neked sem jutott ki normális babavárás. De amikor megszületnek, mindent elfelejtünk majd ❤️

5-ös, tudom milyen, elsőnél nekem is megpróbált mindenki mindent megmondani, oszd ki őket 😄

Volt valaki már 4d-n? Én 22 hetesen megyek, olyan izgatott vagyok 😊

2021. máj. 7. 08:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaz 19 hét.

Van egy 1 éves fiam, akivel a szülés napjáig hánytam, azthittem most elkerul de nem

..

Kisfiút várunk mostis és borzasztó ez a 0-24es hányás, de nem baj megéri..

Más kellemetlen tünetem nincs halistennek. :)


26N

2021. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Mi majd május 25.-én megyünk, akkor leszek a 24. hétben. Remélem akkor megtudjuk a nemét, mert eddig mindig úgy helyezkedett vagy háttal vagy keresztbe feküdt, hogy ne lássuk.

Ismerősök szerint biztos lány mert szégyellős, én egyelőre inkább fiút érzek, de majd meglátjuk ☺️ Igazából mindegy csak egészséges legyen 😍

2021. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Még nem osztottam ki senkit, de mindenre igyekszek kedvesen mosolyogni, és a legnagyobb abszurdumokra is buzgón bólogatok (aztán itthon dühöngök :D )

Nekünk a szívultrahang lesz a következő, 4D-re nem megyünk, mert úgy vettük észre, nem annyira rajong a baba az uh-ért, legutóbb másfél napig folyamatosan ficánkolt utána, meg kinyomta magát, egészen púpos volt a hasam, fájt is. Szóval igyekszünk elkerülni, de hát a szívét azért megnézetjük, főleg hogy nálunk volt a családban olyan kisebb szívprobléma, amit ha előre tudnak, méhen belül is lehetett volna már gyógyítani :)

2021. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!