Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák ehetnek...

Cukorbeteg kismamák ehetnek étcsokoládét? (70%-ost, vagy afölöttit)

Figyelt kérdés

Kiderült 2hete, hogy terhességi cukrom van, azóta tartom a diétát. Sajnos napról napra nehezebben bírom pszichésen, hülyén hangozhat, de elsìrtam magam 1-2x szó szerint. Eleve vékony vagyok, emiatt ösztönösen azt érzem ennem kéne, sose kívántam ennyire az ételeket, de ki kell bírnom... És sajnos iszonyú erős cukor/szénhidrátéhség tört rám, tudom hülyeségnek hangzik, de emiatt nem tudok most vagy egy órája aludni. Alternatív megoldásokban gondolkodom emiatt, mint pl étcsoki...

Az ehgyomri értékem 5.5 lett, a 120perces 8.8

Tudom, hogy orvossal kéne konzultálni erről, fogok is, de a covid miatt sajnos elég sokat kell várnom, hogy beszélhessek a diabetológussal, addig meg szeretnék egy falat csokit enni, ha lehet :'(



2021. máj. 8. 05:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Létezik cukormentes csoki is, direkt cukrosoknak. Legtöbb boltban kapható.
2021. máj. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Engem az étcsoki érdekelne
2021. máj. 8. 07:58
 3/24 anonim ***** válasza:
55%

Én cukros voltam, ugyanúgy voltam mint te, eleinte sírva fakadtam ha nem tudtam azt enni amit kívánok.

Rákerestem egy 70% étcsokira:

Szénhidrát 35 g

- amelyből cukor 31 g

Szóval nem.

Attól, hogy étcsoki, még full cukor az egész. Sajnálom, ilyet nem szabad :/

Tényleg vannak cukormentes csokik, én próbáltam párat, de mivel hogy a szénhidrátot elkell osztani egész napra, így nincs értelme mondjuk uzsira megenni 3 kocka csokit, mert csak még rosszabb, nem laksz jól, és csak 3 óra mulva ehetsz megint. Talán úgy elosztani, hogy ebédet úgy számolod ki, hogy 1 kocka mév beleférjen. De szigorúan a cukormentesből. (Borzasztó íze van amúgy, nem éri meg annyi pénzért)

Én gyümölcsökkel próbáltam a cukoréhségem csillapítani. Tudom, nem ugyanaz. Meg vannak már olyan cukrászdák, ahol kapsz ilyen nagyon mondenmentes sütit, olyannal jobban jársz, de az is uzaira egy kis szelet süti.. megint ott vagy hogy éhen veszel vacsoráig..

De hogy valami pozitívat is írjak, az elött én sosem ettem ennyit, mint a cukordiétám alatt. Ha rájössz miket lehet enni, s jól osztod el egész napra a szénhidrátot, nem lesz ilyen borzasztó.

Ha küldesz nekem egy e-mail címet, szivesen átküldöm azokat amiket nekem a kórházban adtak, nekem csak telefonos meg e-mailes tanácsadás volt, valahol biztos megvannak még. De azok is elég általánosan veszik a cukrot, nem külön a terhességire vannak írva, de jók.

De ha jobban bele akarsz merülni, ajánlom a facebookos csoportot, "terhességi cukorbetegség" vagy valahogy így van a neve. Ott vannak fájlok amiket olvashatsz, szakértők válaszolnak neked bármire.

Kitartást!

2021. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Cukorbeteg vagyok, 35 ch 100 gr-ban van, tehát 3 kocka belefér, ha beleszámítod annak az ch-ját az étkezésbe, ráadásul lassú felszívódású is, úgyhogy hirtelen nem fogja megdobni a cukrod, de inkább délután iktasd be az étkezésbe.
2021. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

5.

A gyümölcsben nem nézted a cukortartalmat? Netto cukor a legtöbb, mérni kell keményen azt is, banán, dinnye, szölő kizárva

2021. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Természetesen mértem, zöld alma, mandarin, néha eper - ezeket ettem. És inkabb ezekből 1-2 db mint 3 kocka csoki :)
2021. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%
4-es, még annyi, hogy hiába 100 g-ban van a 35 g szénhidrát, abból 31 g cukor, és akkor sem eheti. Nem lehet cukrot enni.
2021. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Akkor gyümölcsöt sem lehet, tejet sem lehet.
2021. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Át érzem kérdező :( én már több, mint 10 hete tudok a terhességi cukromról, mégis sokszor a sírás kerülget. Nagyon nehéz helyzet, de a baba érdekében mindent ki bírunk. Vannak egész jó ízű diabetikus kekszek, nem olyan mint egy cukros verzió, de a semminél jobb.
2021. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%
8-as, ugye tudod, hogy a cukorból is van több féle? Ne hasonlítsd a gyümölcsben lévő cukrot egy csokiban lévő cukorhoz. És gyümölcsöt meg tejet is csak délután lehet, tejet nem is nagyon ajánlott, csak egy kevés. Látom te nem nagyon jártál a dolgok után.
2021. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!