Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák ehetnek...

Cukorbeteg kismamák ehetnek étcsokoládét? (70%-ost, vagy afölöttit)

Figyelt kérdés

Kiderült 2hete, hogy terhességi cukrom van, azóta tartom a diétát. Sajnos napról napra nehezebben bírom pszichésen, hülyén hangozhat, de elsìrtam magam 1-2x szó szerint. Eleve vékony vagyok, emiatt ösztönösen azt érzem ennem kéne, sose kívántam ennyire az ételeket, de ki kell bírnom... És sajnos iszonyú erős cukor/szénhidrátéhség tört rám, tudom hülyeségnek hangzik, de emiatt nem tudok most vagy egy órája aludni. Alternatív megoldásokban gondolkodom emiatt, mint pl étcsoki...

Az ehgyomri értékem 5.5 lett, a 120perces 8.8

Tudom, hogy orvossal kéne konzultálni erről, fogok is, de a covid miatt sajnos elég sokat kell várnom, hogy beszélhessek a diabetológussal, addig meg szeretnék egy falat csokit enni, ha lehet :'(



2021. máj. 8. 05:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet így kijelenti, hogy ezt vagy azt tutira nem ehet a kérdező. Érdemes inkább venni otthonra egy cukormérőt és azzal méricskélni, kitapasztalni, hogy mi viszi fel a cukrát.

Pl.mondja mindenki, hogy a tej... nekem az pont nem, gyümölcs annál inkább. Nálam nagyon bevált a teljes kiőrlésű diabetikus keksz, már azt is tudom, hogy egyszerre max 4 db-ot ehetek belőle. Szerintem nagyon finom, bár egy vagyonba kerül. Nyírfa cukorból készült lekvár szintén segít az édesség iránti vágyam csillapításán. Azt is jól lehet variálni: kenyérre kenve, túróval vagy natúr joghurttal keverve is finom. Vannak nagyon finom csokik is cukorbetegek számára.


De van akinél meg teljesen más jön be, ezt ki kell tapasztalni.

Én már a 24.héttől folyamatosan diétán vagyok, és amióta rájöttem, hogy miket ehetek, és azok közül mi az amit szeretek is, egyáltalán nem tűnik nehezen tarthatónak. Bele lehet jönni.


37+5 hkm

2021. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%
Győri édes most dobott piacra egy cukormentes kekszet. Nagyon finom vaníliás és édes 🙂
2021. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) valaki írta a cukormentes kekszet, gullon keksszel próbálkoztam. Nekem az 9-ig felvitte a cukromat, megmértem... Nem tudom, hogy lett tőle ilyen magas, pedig a ch-t is számoltam. Meg fogom ezt próbálni az étcsokival is, hogy eszek picit, aztán megmérem a cukrom
2021. máj. 9. 08:15
 14/24 anonim ***** válasza:

Kiszáloltad mennyit ehetsz meg belőle?

Reggelire etted? Van amelyik teljes kiörlésűvel készül, lehet az volt a baj, sokan azt sem bírják. A gullonból is válogatni kell.

Én inkább a korpovit cukormentes kekszet ajánlom.

2021. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Igen, számoltam, és reggelire ettem. Tudtommal ez lassú felszívódású keksz, nem? Emiatt nem értem, miért dobta így még, még ha reggelire ettem, akkor is.
2021. máj. 9. 09:57
 16/24 anonim ***** válasza:
Van akinek az sem jó, nekem csak uzsira volt jó, reggel kenyeret sem tudtam enni.
2021. máj. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Kipróbálom akkor én is uzsira, hátha akkor jobban bírom :)
2021. máj. 9. 10:44
 18/24 anonim ***** válasza:
24%

Szia

Szerintem jobban jársz ha belépsz terheségi diabéteszes csipiba.Ott vannak lányok akik már nagyon profik éa sokat tanulni tölük.Én is terheségi diabéteszes vagyok és sok jó ötletet tanultam tölük.Rengeteg nekünk való finom receptet is szoktak felrakni.

2021. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként kipróbáltam, 2 kis kocka lidlis étcsoki szinte meg se mozdította a vercukromat :)
2021. máj. 11. 18:51
 20/24 A kérdező kommentje:
Ja, és 82%-os étcsokival próbálkoztam.
2021. máj. 11. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!