Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7.2 terhessegi 120 perces...

7.2 terhessegi 120 perces glukoz jo?

Figyelt kérdés
2021. máj. 10. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7,8 a határ, szóval igen.
2021. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2021. máj. 10. 19:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7,2re már diétát mondott a doki.
2021. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 7,2 volt, az endokrinológus és a nőgyógyász is azt mondták, rendben van.
2021. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Van ahol 7,8 a határ tényleg, van ahol meg már 7 fölött diétáztatnak. Bajod nyilván nem lesz attól, ha jobban odafigyelsz, mit eszel, meg utánanézel a dolgoknak.
2021. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem 7,6-nál meg kellett ismételni. A második is ugyanolyan lett, így kezdhettem a diétát, ami a terhesség végéig tart.

Pedig elvileg 7,8 a határ, de ha épp hogy alatta van, akkor az orvosod dönti el mennyire veszi komolyan. Nekem az ügyeletes orvos még a 8,1-re is legyintett (magamnak is mérem azóta), de a fogadott dokim sokkal szigorúbb.

2021. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem jó. Inkább diétázz és merd a cukrod. 30-32 hét körül romlani szokott.
2021. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na beszeltem a vedonommel is o is azt mondta hogy jo a cukor :o

Itt elvileg 7.8 tol foglalkoznak vele.

Kivancsi leszek a dokim mit mond

2021. máj. 11. 06:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lepontoztok, de higyjétek el nem riogatni hanem figyelmeztetni akarom a kismamát. Ez sajnos sok. Nálunk alapvetően is elég magas a határ, Szlovéniában például 6-os terheléses cukorra is azt mondják, hogy diétázzon. Nem kell pánikba esni, de nagyon oda kell figyelni a szénhidrát mennyiségére és minőségére, meg természetesen a cukorra. Lehet írni, hogy xy-nak is ennyi volt és minden ok volt, oké, de semmi sem törvényszerű. Kicsit csodálkozom a védőnőn, ilyenkor már figyelmeztetni szokták a kismamákat, hogy közel a felső érték és jobb vigyázni.
2021. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy csak én vagyok túl óvatos, de én vennék a helyedben egy vércukormérőt és bizony nézném (mondjuk étkezések után). Nem olyan nagy befektetés ez és a babádnak sok múlhat rajta. Biztos találsz a neten infót vagy facebook-csoportokat, ahol elmagyarázzák, hogyan kell, és mik a jó értékek. Ha fölöslegesen méred, abból biztosan nem lesz baj, de igazából az étkezések utáni mérés még többet ér, mint a cukorterheléses vizsgálat, olyan értelemben, hogy igazából ez számít, tehát hogy amit szoktál enni, attól meddig megy föl nap mint nap.


Aztán ha kiderül, hogy rendben van, akkor biztosan nem lesz baja a babának, ha meg rosszakat mérsz, akkor még mindig szólhatsz az orvosnak vagy a védőnőnek, vagy magad is utánanézhetsz, hogy hogyan lehet ezen diétával javítani.

2021. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!