Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pl az 5 perces fájások hány...

Pl az 5 perces fájások hány másodpercig tartanak?

Figyelt kérdés

Hogy is van ez?

Hány perces fájások vannak ?!

Mikor kell elindulni a kórházba?


Rendszeres fájások mindig majdnem pontosan jönnek ?

Az is fontos h hány másodpercig tartanak?! :)



2016. ápr. 2. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3-4 perces fájásoknál kellett bemenni, ami 1 percig tartott. Félórára van a kórház. Nem Magyarországon. Mire beértünk 5 centire nyitva voltam.
2016. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy fájás akkor jó, ha minél tovább tart, tehát nem pár másodperc, hanem akár kitart egy percig is.
2016. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha a szülési fájás jön sokáig tart,és ha meleg vizre nem mulik el akkor indulás kórházba. ha közel vagy korházhoz,később induljatok,ha messze akkor elöbb mennyetek
2016. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az a leírás segített, miszerint a szülési fájások egyre erősebbek, egyre sűrűbben jönnek, és egyre hosszabbak - de legalább kettő teljesül ezekből, és az lehet bármelyik kettő.

A kórház messzeségétől és orvostól függően 3-5 perces fájásokkal szokták javasolni, hogy menj be, ha a magzatvízefolyással indul a szülés, akkor hamarabb.

2016. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a viz folyt el eloszor az elso gyereknel es utana 3 percesekkel kezdtem vajudni. Az elso nehany fajas 30-40 mp-ig tartott, de azutan beindult rendesen es kb egy perc volt a fajas hossza. Azt mondtak, hogy ennek igy kell lennie, nem csak az a fontos, hogy mennyi idonkent jon, hanem az kell, hogy a fajas maga is egyre hosszabb legyen.

Biztos van benne valami, mert kb 2,5 oraval kesobb mar elkezdtek meg surubbek lenni (2-3 perc kozott), de azutan hamar atmentek tolofajasba. Egy ideig keveredett a vajudas a tolofajassal, azok mar szinte egymast ertek, nem mertuk, mert nem volt mar ertelme.

En 3-kormkezdtem vajudni zart mehszajtol es 6:48-kor szuletett a fiam.


A masodik szules inditott volt, az elejetol nagy adagban kaptam az oxytocint, utaltam, mert szinte egybefuggo fajasokat csinalt es nem is voltak olyan rendezettek. Rovidebb-hosszabb valtotta egymast, de szunet alig volt kozottuk es egybol valtott a vegen tolofajasra, de olyan igazira, hogy vissza sem tudtam tartani.


Szerintem a jo 5 perces fajas 30-60 mp hosszu kell legyen, legalabbis anno meg ezt mondtak nekem.

2016. ápr. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem annó azt mondták, legalább 20mp, de inkább 30-40, amikor már jön az igazi, és lehet 1-1,5 perces is. Ez így is volt mindkét szülésemnél. Ha már 20mp-es, akkor érdemes számolni a közte lévő időt.

20 perc időköztől érdemes figyelni, de van, hogy gyakrabban jön egyből. Nem biztos, hogy tökéletesen pontosan, de igen, majdnem mindig pontosan jönnek kb.:)

2016. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!