Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is folyton figyeli magát...

Más is folyton figyeli magát a friss pozitív teszt után?

Figyelt kérdés

Félek, hogy megszűnik a terhesség. Előtte rendesen kivizsgáltak, hormonok rendben, IR nincs, petevezető oké, mindent rendben látott a doki. De van bennem félelem, mert már több mint egy éve próbálkoztunk sikertelenül. 4 napja késik, teszt erős pozitív, egyértelmű. Mellem feszül, alhasi feszülés van. Van, hogy kicsit fájdalmasabb. De ma abbamaradt egy időre a mellfeszülés és beparáztam, hogy megszűnik a terhesség.


Másnak is így volt, vagy van? Hogy nem mindig feszül annyira, van, hogy lazább a tartása? Tegnap semmilyen hüvelyi folyásom nem volt, ma kicsi, nagyon kevés sűrűbb fehér. Tényleg kevés, de elég volt ahhoz, hogy megijedjek.

Normális, ha néha van kicsi folyás? Normális, ha nem mindig egyformán feszül a mellem?



2021. máj. 13. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Normális, hogy jönnek-mennek a tünetek, normális a folyás és normális, hogy parázol. Ez van :-) Azért próbálj meg megnyugodni, azzal teszel a legjobbat a babának.
2021. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem volt semmilyen tünetem, nem volt mit figyelgetni, nem idegeskedtem ilyeneken
2021. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Elsőnél én sem aggódtam. Egyáltalán semmi fel nem merült bennem, hogy valamilyen baj történhet. Most meg megesz a parázás, de le kell állnom, tudom.

Csak a mellfeszülés van mint tünet.

2021. máj. 13. 14:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, bár tudom nehéz, én is mindig figyeltem a tüneteket, de azok jönnek-mennek. Na, meg folyton teszteket csináltam, mint egy eszelős. Próbálj meg nem stresszelni, és abból kiindulni, amit írtál, hogy fel sem merült, hogy baj lenne. Ez maradjon szem előtt.
2021. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiammal (2eves) nem figyelgettem semmit. Ahogy pozitív lesz a teszt, tudtam, hogy minden oké lesz.


Második terhességemnél mar a tesztnél tudtam, hogy ne éljem bele magam. Volt egy ilyen megérzésem. Ott aztán a mellfeszüléstől a hányásig minden is volt. 9.héten műtettel vették el, mert 5hetesen megállt a fejlődésben. A tünetek csak a műtéttel múltak el.


Most ismét a teszt láttán biztos voltam a babába, nem figyelgettem magamat, nem is lett volna nagyon mit. A 16.héten volt az, hogy kb 1 hétig émelyegtem, hanytam stb... se elötte se azóta. Most a 20.héten járunk.


Ha halálra aggódod magad, minden pillanatban azt nézed mid fáj, attól sem jobban sem kevésbé marad meg a baba. Ha maradni akar úgyis marad, ha menni akar akkor pedig akár fejen is állhatsz akkor is elmegy (és ezt a dokim mondta nem én)

2021. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló nekem ugyan még nincs gyerekem, de a megérzésekre tuti hogy lehet hagyatkozni. Én is terhes lettem, és valahogy éreztem hogy nincs minden rendben, aggódtam (ami rám nem jellemző), szóval rosszul is végződött. Viszont nem tudom ezt így ki lehet e jelenteni, de már most érzem hogy a következővel minden rendben lesz :D


Egyébként a tünetekre visszatérve: bennem 5 hétig volt az elhalt baba, ami feltűnt az hogy egyik napról a másikra megszűnt a mellfeszülés, és a hányinger is.

2021. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ohh hogyne. Én mondjuk nem a terhesseg elején paraztam, mert úgy voltam vele, ha elmegy 12 hét előtt annak oka van, de utána... a szuleteseig azon rettegtem hogy meghal bennem és halott babát kell szulnom.
2021. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy út van. Meg kell nyugodnom. Most pár órája már jobb. Lehet azért van bennem aggódás, mert szinte hihetetlen, hogy valóra vált és nyilván szeretném ha megmaradna, hiszen régóta vágyunk rá.
2021. máj. 13. 18:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha magamat olvasnám.

Első terhesség, 1,5 éve próbálkozunk. Múlt hét elején teszteltem pozitívat. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy ilyen hosszú idő után egyszer csak sikerül. És annyira fájdalmasan akarom, hogy minden rendben menjen.

Én ugyanezeken aggódok. Hol fáj a mellem, hol nem annyira, hol van egy pici folyásom, hol nincs. Sokszor görcsöl, szúr a hasam, de volt olyan nap, hogy egyáltalán nem éreztem semmit.

Az első hetet azzal töltöttem, hogy egész nap a wc-re rohangáltam, hogy megnézzem, nem jött-e meg a menzeszem. Most vagyok 5+3 hetes, mostanra már sokkal nyugodtabb lettem. De az első hét borzasztó stresszes volt.

Kitartás!

2021. máj. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es. Én dettó. Futottam a vécére és még most is, mert olyan mintha meg akarna jönni. Estére jobba érzem az alhasi szurkálódást, húzódást, fájdalom szerűt.

Én most 4 hét 5 napos vagyok. 5 nap különbség a tiédhez.


Megértem teljes mértékben, hogy szeretnéd, ha végre valóra válna az álmotok, szinte ragaszkodsz hozzá. Honnan nézzük, a 1,5 év még nem olyan nagy idő, mert vannak akik bőven több évet várnak. Viszont olyan értelemben, hogy kb. 14-15-ször megélni, hogy megint megjön és két hét múlva félidő, onnan két hét várakozás és megint megjön....el tud fáradni az ember.

Annyit tudok neked tanácsolni, hogy nyugodj meg, ne olvass feleslegesen a rossz kimenetelű eseményekről. Bízz magadban és abban, hogy a baba is erősen ragaszkodik hozzátok. Az első terhességnél valahogy nem volt semmi parám, de természetesen azért odafigyeltem.

Ha nincs semmilyen egészségügyi gondod, ami beárnyékolja a terhességet, akkor meg pláne ne aggódj. Nekem nemrég PM alulműködést diagnosztizáltak. Kezelve van, de nem megy egy bizonyos szint alá. Megyek endokrinológushoz hamarosan.

2021. máj. 14. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!