Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mutattak ki hepatitis B-t...

Mutattak ki hepatitis B-t valakinél terhesség alatt? Mi volt a következménye?

Figyelt kérdés

Várom a hepatitis B vérvétel eredményemet, 2 hete vették le. Napjainkban ezt is le tudom tölteni EESZT-ről? És a legfontosabb kérdésem, akinek kimutatták a szervezetében, hogy zajlott a terhesség?

Igazából nem sok esélyt látok rá, hogy lesz nálam, de érdekel, hogy miket vált ki a szervezetben terhesség alatt? Miért szűrik? Illetve, ha van a szervezetben, kezelést kap az illető, vagy ez tünetmentes betegség?


Köszönöm előre is, aki megosztja velem a tudását. Néztem neten is, könyvben is, de életszerű dolgok jobban érdekelnek! :)


2021. máj. 13. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Nálam nem volt, de en megkérdeztem anno a vizsgálat előtt. Annyit mondtak, hogy antibiotikumot adnak szules alatt infuzioba és ha szükséges a babának is szules után. Szoval semmi extra.
2021. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem kaptál húsz éve vérátömlesztést és nem vagy masszív intravénás droghasználó, a hepaB esélye nagyjából nulla.


A babát kezelni kell születése után egyébként, téged meg gyógyszerekkel, de mondom, ez szerencsére azért nagyon ritka.

2021. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kettes az a hepaC... a B-t össze lehet szedni itt ott
2021. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ugyanott lehet őket összeszedni, a hepaB annyiból gázosabb, hogy promiszkuitás esetén befigyelhet (egyre több adat azt mutatja hogy a C is szeret menni szexuálisan), de itthon jóval gyakoribb az egészségügyben vagy hasonló módon benyelni, de ha eüs lenne a kérdező akkor ezt tudná. Oltás is van ellene, szóval elvileg nem kéne nagy rizikójúnak lennie egy most reproduktív korú nőnek.
2021. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok eüs, azért fogalmam sincs az egészről szakmailag, csak a netes és könyves dolgok segítenek, gondoltam feldobom ide a témát, biztosan van, aki jártasabb a témában :D

Oltást kaptam tini koromban, ami nem volt annyira rég, kb 10 éve kaptam, nem gondolom, hogy nagy rizikójú lennék egyébként, csak érdekel a téma :)

2021. máj. 13. 16:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor extrém pechesnek kéne lenned:-) kíváncsiságból megnéztem, tavaly nyolc hepaB-st találtak elvileg, abból három kabszeres, egy egészségügyi dolgozó, és a fele 60+-os. (Az átfedéseket nem tudom.)


Ne izgulj emiatt, elővigyázatosság, mert ha tényleg lenne baj, akkor is tudják kezelni.

2021. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hepa B-t nem, de a testvérem az általános iskolában is kapott ellene oltást, meg a kórházban is-ott dolgozik.


Terhesség alatt olyan volt a vérképe,mintha hepatitises lenne. A védőnő azt hitte, hepa B-s....

2021. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Eeszt-n fent lesz, én is onnan töltöttem le. Ha adtál bármikor a közelmúltban vért, és nem szóltak, hogy halló baj van, akkor is valószínűleg egészséges vagy. Véradáskor sok komoly betegséget szűrnek, így én például már fejből tudtam a vércsoportom meg, hogy Rh+ vagyok, és kérdeztem, hogy így is muszáj e szűrni, de azt mondták igen, előírás. Pedig az ovsz rendszerében is ott vagyok, tehát látniuk kéne gondolom.
2021. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor majd bújom az eeszt rendszert, bár 3-4 hetet mondtak, míg lesz eredmény! :/

Sajnos nem adtam vért, nem érem el az 50 kg-t 🤦‍♀️😂 de műtöttek 2,5 éve, ott nézhettek ilyesmit?

2021. máj. 13. 18:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Amiről az egyes beszél, az marhára nem hepatitis b, hanem streptococcus b...

Kicsit keveri a szezont a fazonnal.


Hepatitis B az fertőző májgyulladás, ami parenteralisan (vérrel, szexuális úton) terjed. Be vagy oltva ellene, szóval elég meglepő lenne, ha hepatitis B-s lennél..

Ha mégis pozitív lennél (ami eléggé kizárt, ha csak nem vagy intravénás droghasználó...), akkor az újszülöttnek születés után kell aktív és passzív immunizálás (védőoltás).


A streptococcus b meg egy baktérium, ami a nők egy részénél a normál hüvelyflóra része, és az újszülöttnél súlyos fertőzést okozhat. 36 hét körül szűrnek (ami nem vérvétel, hanem huvelykenet..), ha pozitív, akkor vajúdás alatt adnak antibiotikumot.

2021. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!