Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táplálkozás terén lenne...

Táplálkozás terén lenne kérdésem, mennyit ettetek a második trimeszterben? 18 hetes leszek holnap és nagyon erősen puffad a hasam, ezért néha étvégytalan vagyok 1-2 napig, és keveset tudok csak enni. Nem éhezik iylenkor a magzat?

Figyelt kérdés
Az első trimeszterben nem voltam igazán rosszul, az étvágyam nőtt, de a 13. hét óta ugyanannyit eszem mint nem terhesen, kivéve, hogy édességet alig és vagy hetente 5-ször salátát eszem hússal vagy grill sajttal ebédre mert ha nem eszem salit megáll kb. az emésztésem és még jobban puffadok. Nagyon kívánom is gyümölcsöt, salátát. A súlynövekedésem tök rendben van és híztam már több kilot is, de kicsit aggaszt, hogy vajon a babának elég ez ha napi 3szor eszem normál mennyiségűt és vannak néha napok amikor viszont fele annyit ha eszem mint szoktam.

2021. máj. 17. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a baba nem éhezik. Ő elveszi ami kell. Hülyeség az a teória, hogy kettő helyett kell enni.
2021. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazából teljesen mindegy mennyit eszel, mert a magzat abból táplálkozik, amik már a vitamin, ásványi anyag raktáraidban vannak. Én nem ettem semmit végig, de a lányom tökéletesen felépítette magát, engem persze jól leszívott, úgyhogy jó lett volna ha tudtam volna enni.
2021. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a másodikban durva falási rohamaim voltak, egész nap a kezemben volt valami kaja, sokat is híztam, most a harmadikban viszont ezek elmúltak, napi háromszor eszek normális adagot. A gyerek szépen nő, én viszont én egy hónap alatt ezúttal semmit nem híztam, eddig mindig plusz egy kilóval mentem kontrollra. Szerintem ne aggódj, a baba a placentán keresztül elveszi ami neki kell. Inkább a pihenés a fontos az orvosom szerint, mert a placenta akkor dolgozik igazán, amikor te pihensz, alszol. Szóval ha a rendes étkezés mellett nem gyalogolsz kilométereket és nem most állsz neki nagytakarítani vagy átrendezni a lakást, akkor nem lesz baj.
2021. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!