Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy csinálják azok, akik...

Hogy csinálják azok, akik ilyen keveset híznak terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Láttam itt több olyan választ, hogy bőven a 30.hét után járó kismamik 3-5 kgt híztak csak, de 10nél tuti nem többet...hogy csinálják? Természetes ez így? Én a 160 cm-mel 60-ról indultam, 35.héten +12kgnál járok pedig nagyon odafigyelek az étkezésre, és nem híztam el! Vagy sokat híztam mégis? Eddig nem rohamos a hízásom..ki hogy van ezzel?

2021. máj. 17. 09:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a genetika is közrejátszik. Az a 12 kg nem vészes, benne van a méhlepény és a baba súlya is.
2021. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
19%
Gondolom nem esznek...
2021. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Én is 160cm vagyok, de 50kg-ról indultam. Az első trimeszterben nem bírtam sokat enni, a rosszulletek miatt. Most, a 21. héten van rajtam +6kg, pedig azt és annyit eszek, ami jól esik. Mondjuk leginkább tejtermékek (túró, joghurt), sok zöldség, kevés gyümölcs, és irdatlan mennyiségű jégkrém...


Anyum, apum vékony, sosem voltam hízékony én sem.


35. hétre az a +12kg még nem vészes, szerintem ez is annyira egyéni, es arányaiban kell nézni! 😊

2021. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%

#3


És ikreket várok, a védőnőm emiatt +15kg engedett max, szerintem nem lesz annyi...

2021. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom mi a normális, de leírom az én példámat, végig hánytam, így nem híztam semmit, 58 kg voltam az elején és szüléskor is, utána 47 kg lettem és nagyon vékony, 11 kg volt a baba, a víz, méhlepény, stb., úgyhogy 10 kg-t szerintem kell hízni, de ha valakin sok plusz kiló van, akkor nem kell feltétlen hízni, fogy a saját súlyából terhesség alatt, ilyet láttam már, de ránézésre volt 150 kg az anyuka.
2021. máj. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%

Én 150cm vagyok, és 45kg-ról indultam. 24 hetesen nem egészen 4 kilót híztam eddig.

Rendesen eszek. Az elejétől fogva. Szép, nagy hasam van. Csak oda ment ez a 4kiló.

Én amúgy sokszor aggódom, hogy jó- e ez így, de nem tudok mit tenni.

Rendesen eszek, sok gyümölcsöt, nagyon kívánom a kenyér féléket, desszerteket is sokszor. Semmit nem vonok meg magamtól, de akkor is csak ennyinél járok.

2021. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%
90rol indultam,"csak" 8 kilot hiztam. Volt benne minden. Gdm,nem kivantam pl csokit,es mast sem nagyon,az elejen veszes hanyas is.
2021. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

En szamoltam fejben nagyjabol a kaloriakat. Kiszamoltam mennyi a kalotiabevitelem ugy hogy ne hizzak, csak sulyt tartsak. Ez nalam 1500 kcal volt. Plusz 300 kaloria, mert terhessegnel kb ennyi plusz kaloriat igenyel a tested, tehat napi kb 1800 kcalt ettem. 32. Hetig igy csinaltam, utana nem figyeltem oda, mert jott a nyar, sok fagyit ettem, az meg ugyebar cukorbomba, illetve elkezdtem vizesedni. Plusz 10 kloval mentem szulni, szules utan 3 hettel a 10 kilo mar eltunt.


Szoptatok, szinten igy csinalom. Szoptatashoz kb plusz 350- 400 kcalt igenyel a szervezetem, attol fuggoen, mennyit szoptatok. Elso felevben siman 400 kaloriaval szamoltam mivel igeny szerint szoptattam, tehat kb1900 kcal bvitel. Most, hogy mar csak alvashoz kell, csak 200zal szamolok, tehat 1700.


Siman tartom a sulyom, es soha nem voltam ehes, isten lassa lelkem.

2021. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

7-8 kg-t híztam, nem hánytam egyszer sem, nem diétáztam, nem vizesedtem, nem kívántam kifejezetten egészségtelen ételeket, nem sportoltam (viszont dolgoztam a 40. hétig), jó nem is nassoltam meg zabáltam kettő helyett de alapból sem vagyok ez a típus, csak folytattam a megszokott életvitelemet. Szülés után mire hazamentem a kórházból nem volt rajtam egy gramm plusz sem. És itt jön a titok: alkat. Az anyukám pontosan ugyanennyit, hízott mind a három terhessége alatt. Nekem a 33. hétig össz-vissz 1,5 kg jött fel, a többi 6-7 az a maradék 8 hétben.

Egyébként ha ez valakit megnyugtat, utána viszont a gyerek két éves koráig híztam 10 kg-t az otthon fetrengéstől, fél év alatt sikerült leadnom (kemény edzéssel és odafigyeléssel) mivel tervezzük a kistesót és nem akartam túlsúllyal kezdeni a terhességet.

2021. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
8a vagyok, azt hozzatennem, nekem nem voltak ilyen falasrohamaim terhesen, semmi extra fura dolgok, amiket kivnatam volna. De szerintem az is kozrejatszott, hogy tudatosan figyeltem, hogy egeszsrgesen egyek. Illetve rosszulleteim is csak 14. Hetig kb, es akkor sem hanytam. Illetve en nagyon konnyen hizok, ezert is figyeltem es figyelek oda. A mindennapi sulyom 74 kg, 170 cm vagyok.
2021. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!