Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi esély lehet rá, hogy...

Mennyi esély lehet rá, hogy szülés után cukros maradok?

Figyelt kérdés

Sajnos kiderült, hogy terhességi cukrom van. Elkezdtem olvasgatni a témában, és nagyon megijedtem, mivel azt olvastam, akinek előtte inzulinrezisztenciája volt, azoknál lehetséges, ez már kialakult 2-es típusú cukorbetegség, amit a terhesség hozott ki.

Nekem volt egy nagyon enyhe inzulinrezisztenciám, fél évig aktívan sportoltam, tartottam a diétát, és utána jó lett a terheléses eredményem. A jó eredmény után fél évvel pedig teherbe estem. Viszont kicsit elkezdtem aggódni, hogy mivel hajlamos vagyok rá(apukám cukros), nem újulhatott-e ki a terhesség eleje óta ez nálam, vagy esetleg abban a fél évben újra, míg próbálkoztunk, visszatérhetett ez a gondom? Terhesség alatt egyáltalán nem tartottam a diétát, és a "próbálkozós" idő alatt sem, mivel úgy éreztem minden rendben van, ezért érint most elég sz*rul ez a terhességi cukor.

Egyébként a jó eredményeim ezek voltak a teherbeesés előtt fél évvel:

inzulin:

0.perc 4,24

60.perc 39,9

120.perc 32,1


cukor:

0.perc- 4,9

120.perc 4,7


tudom, tudom, orvos, teljesen jogos, épp endokrinológust keresek. De nagyon kétségbeestem, és nagoyn örülnék, ha valaki kicsit meg tudna nyugtatni, míg eljutok orvoshoz.



2021. máj. 17. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát, van egy rossz hírem. Aki inzulinrezisztens, az az is marad. Ez az állapot legalább részben genetikailag kódolt, nincs belőle gyógyulás, csak szinten tartás, illetve a romlást meg lehet előzni. Amint visszatér valaki a nem diétázós, rossz életmódhoz, előbb utóbb újra romlani kezdenek az értékek.


A terhességi cukor szülés után javul, el is tűnhet, de érdemes tudni, hogy akinek volt gdm-e, még ha nem is volt korábban inzulinrezisztens, akkor is van nagyobb az esélye rá, mintha nem lett volna a terhesség alatt semmi. Ha meg előtte inzulinrezisztens volt, akkor pláne.


Szóval igen, benne van a pakliban, hogy pár év, évtized múlva cukorbeteg leszel. Érdemes egy laza diétát tartani.

2021. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát egyes, ez fura, mert én lefogytam, egészségesen ettem fél évig. Elmúlt tőle. Rá két évre teherbe estem, zabáltam mindent, nem lettem se terhességi cukros, se nem jött vissza az inzulinrezisztancia. 💁‍♀️
2021. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos ilyeneket nem közölt velem az orvos, ha ezt tudom, nem veszem ilyen lazán. Most mélyebben beleástam magam, és iszonyú szarul érzem magam, hogy ezeket nem tudtam. Csak annyi infót kaptam anno a dokitól, hogy sport+diéta fél évig és ennyi, minden fasza lesz. De remélem el fog múlni terhesség után, és tartani fogom utána a diétát, ha nem is ennyire tűpontosan, de most már van vércukormérőm is, plusz terhelésre is sűrűn fogok járni...én ilyen ideges még egyszer nem akarok lenni :D
2021. máj. 17. 14:42
 4/12 A kérdező kommentje:
2-es akkor te szerencsés vagy, sajnos én nem ebben a helyzetben vagyok. Sok mindentől függ ez egyénenként nyilván, az 1-es válaszolónak abban igaza van, hogy érdemes erre odafigyelni, mert évek alatt (lehet akár 10-15 is gondolom) kiújulhat, és cukorbetegség lesz belőle. Neked is érdemes lehet időközönként egy terheléses vizsgálat, a saját egészséged érdekében. Főleg idősebb korban mikor kezd "lelassulni" a tested.
2021. máj. 17. 14:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Kettes: akkor ritka szerencsés vagy, bár van rá egy deákom, hogy pár év múlva már nem lesz ez már így, és ez nem rosszindulat. Érdemes szorosan követni, az inzulinrezisztencia ha egyszer kialakult, akkor időzített bomba.


Kérdező: a dokinak ezt mondania kéne, viszont értem hogy miért nem mondja. Sajnos a lakosság nagy része ímmel-ámmal működik együtt, úgyhogy nem sok energiát fektetnek abba hogy megértessék a pácienssel, hogy ez innentől kezdve van, és hogy innen nincs visszaút az irdatlan zabáláshoz.

2021. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is erősen ott a cukorbetegség a genetikában, és nálam is kimutattak egy enyhe IR-t, amit diétával sikerült szépen kordában tartani. Aztán én is GDM-es lettem a második terhességemnél (az elsőnél nem tudom, mert középidőben elvetéltem); utána viszont olyan szépen rendeződött, hogy 2 év alatt 3 cukorterhelésem is olyan jó lett, mint korábban soha.

Most ismét várandós vagyok, és nagyon bízom benne, hogy elkerül a GDM, mert most sokkal aktívabb is tudok lenni (eddig) a terhességem alatt (a korábbinál végig feküdnöm kellett, ami szintén nem kedvezett a cukorfelhasználásnak).

Nem tartok szigorú diétát, de arra odafigyelek, hogy reggel, és este nem eszem gyors felszívódású CH-ot -a GDM alatt is ezek voltak a kritikus napszakjaim-; míg ebédnél megengedőbb vagyok. A tízórai általában egy gyümölcs, vagy egy pohár gyümölcslé; az uzsonna meg valamilyen tejtermék (joghurt, kefír...stb.)

2021. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2es vagyok : pár dolgot azóta is betartunk családi szinten : csak teljes kiőrlésű kenyér, durumtészta, reggel és este nem eszünk olyat, ami megdobja a cukrot, illetve naponta vagy kétnaponta edzek. Tehát azért annyira nem szarom le a dolgot, ilyen szinten figyelek rá. 70 kiló vagyok, egy ötöst akarok most ledobni. Tehát nem ásom direkt a síromat.
2021. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ezeket előtte nem írtad, nem kell magadra venni egyből amit írtunk. Jó az, hogy sportolsz és odafigyelsz az étel minőségére, ezzel sokat segítesz magadon, hogy megtartsd az egészséged.


Azt pedig elhiszem, hogy a dokiknak elfogy a türelme, őszintén, az én apám is teljesen lesz*rja, hogy cukros. Egymás után simán megeszik 4-5 darab túrórudit, dohányzik, nem sportol, és érszűkület is lett a lábában... persze a szép szó nem használ nála, hogy esetleg nem így kéne élni. Én teljesen az ellentetje vagyok, nagyon komolyan veszem ezt a dolgot, és mostantól 100x jobban oda fogok figyelni erre.

2021. máj. 17. 15:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem se jött vissza a súlyosabb IR, bár én a diétát teljesen nem hagytam el. Maximum néha napján nem tűpontosan 160 g cht eszek, de egyébként az ötszöri étkezés, lassú-gyors ch figyelés, feldolgozott termékek teljes kerülése, stb megmaradt. Továbbra sem eszek pl banánt, szőlőt, ilyesmiket, mert túl sok cukor. Nekem így nem lett rosszabb az eredmény, kíváncsi vagyok most a terhességem miatt a testem hogy reagál majd. :/
2021. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Volt osztálytársnőm mindig jó alakú volt. Családban nincs cukorbeteg, tehát nem volt kitől örökölni a hajlamot.

Terhességnél még is cukorbeteg lett, aznap mikor ment terhelésre az éhgyomri kapásból 13 lett. Neki szülés után is megmaradt és 6 éve löbi az inzulint.

2021. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!