Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » IR-es kismamák! Mivel tartjáto...

IR-es kismamák! Mivel tartjátok kordában az inzulinrezisztenciát ha nem kell gyógyszert szednetek?

Figyelt kérdés

Ha jól értem az az IR amikor a cukor érték jó, de az inzulin nem?

Nekem nagyon enyhe IR-em van a védőnő szerint, endokrinológusnál még nem voltam. Annyira enyhe hogy gyógyszert nem kell majd rá szedni, de akkor mire figyeljek oda?



2021. máj. 18. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Hat mire? Az etkezesre!

Dietat kell tartani ilyenkor, dietetikust is keress fel. A gyogyszert is dieta mellett kell szedni egyebkent.

2021. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg a mozgás!
2021. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ti miket mozogtok/tornáztok?
2021. máj. 18. 13:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen nem kell olyanokba fognod, amit sosem tettél. Elég az is, ha eljársz rendszeresen sétálni.
2021. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Futni jártam előtte, mostanában csak kocogok heti 2-3x. De akkor ez gondolom elég hozzá, nem kell edzőterem, súlyzós edzés meg ilyesmi?

Étkezésre alapból is odafigyelek, de ameddig nem jutok el dokihoz tartom a 160gramm ch diétát. Aztán remélem javul, nem rosszabbodik... 60kg vagyok 170cm , családban nincs cukorbeteg, nem is értem...

2021. máj. 18. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
A kocogás teljesen jó, ameddig nem lesz kellemetlen a növekvő pocak miatt, edzőtermet felejtsd el.
2021. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kis zavar van itt az erőben.

A terhesség magában is egy inzulinrezisztens állapot, terhességkor inzulinrezisztenciát nem diagnosztizálnak, mert nem is mérik az inzulint, fölösleges, így "IR-es kismama" mint olyan, nincs, de GDM-es (terhességi cukorbeteg) kismama van.

Terhesen csak a cukrot nézik, mert ha tartósan magas a vérben a glükóz, az gondot okozhat az anyának és a magzatnak is.

Ezért kell testmozgással (visszafogott, max olyan intenzitással, amit előtte megszoktál), és megfelelő táplálkozással (alacsony glikémiás indexű dolgok, egyszerű szénhidrátok kerülése, elosztott táplálék ch/gi alapján, esetleg 160/180g-os diéta) a vércukrot karban tartani, azt mérni terhesen.


Az lehet hogy terhesség előtt IRes voltál, ez általában a rizikóbesorolásban is megjelenik (endokrin betegség), ilyenkor nagyobb az esélye a terhességi cukornak, de nem garantált.

Viszont ha a vércukorértékek rendben vannak (mind labor, mind otthoni mérések alapján) az egészséges testmozgás, egészséges táplálkozás elég.

Ráadásul ha terhesség előtt IR-es voltál, az orvosod remélem elküld előrehozott cukorterhelésre is (kb. a 16. héten), ez a norma.

2021. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs zavar az erőben, nem tb-s rendelésre járok, a doki 3 pontos cukor és inzulin terhelésre küld itt mindenkit :) Tudom, hogy a símán csak 0és 120 perces vércukor van, de itt nem.

Most ahogy a neten nézegetem a leleteket teljesen jó az eredmény nem tudom mit parázik a védőnő. De majd biztosat a doki mond. Addig meg úgy vagyok vele, biztos ami biztos oda figyelek inkább mint baj legyen 😊

2021. máj. 18. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!