Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inzulinrezisztenciával terhess...

Inzulinrezisztenciával terhesség, de gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Decemberben derült ki, hogy IR-em van. (Van pár kg fölösleg, de túlsúlyos nem vagyok). PCOS nincs. Akkor el is kezdtem magamtól a 160 grammos CH diétát + kardiózok és semmi tilosat nem eszek. 3 hónapja orvos javaslatára vitaminokkal is tömöm magam. Sajnos időpontot, a decemberi ünnepek miatt, csak január elejére kaptam az endokrinológushoz, úgyhogy gyógyszert az IR-re nem kaptam és nem is szedek.


Úgy alakult, hogy 3 napos késéssel, pénteken erős pozitívat teszteltem, aminek ugyan nagyon nagyon örülök, hiszen babát akartunk egy kis ideje, ugyanakkor félek is. Éppen ezen a napon voltam az endokrinológusnál, aki mondta, hogy most már akkor fel sem írja a gyógyszert, legalábbis addig, amíg nőgyógyász nem lát, biztosan nem, mert káros lenne a babára. Szigorúan tartsam a diétát, laza séta menjen hetente többször + szedjem a vitaminokat továbbra is.


IR-es kismamák, nálatok volt hasonló helyzet? Gyógyszer nélküli várandósság? Letudnátok írni a tapasztalatokat esetleg? Mire figyeltetek? Minden rendben volt?


Annyit még hozzátennék, hogy a cukrom tökéletes.


Elnézést kérek, hogy hosszúra sikeredett!


Köszönöm szépen!



2018. jan. 14. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Metformin nem káros a babára. Mindkét terhességemnél szedtem a 12. hétig. És rajtam kívül még rengetegen szedik, van, aki végig.
2018. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta az orvos hogy vegig szedhetem es rendben lesz minden. Szerintem eredmeny fuggo is hogy adjak e.
2018. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most várom a második babámat. Egyik terhességnél sem szedtem gyógyszert az IR-re csak szigorú diéta és sport volt előtte. Kislányommal minden rendben ment, remélem most is így lesz.
2018. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek! Nagyon megoszlanak a vélemények a gyógyszerről mas oldalakon is. Tartom a diétát és remélem nem lesz semmi gond.

Utolsó válaszoló, neked boldog babavárást! :) Megkérdezhetem, hogy sportolsz-e most valamit? Arra gondoltam, hogy tempos sétára cserélem az eddigit. (eddig edzettem keményen, kardió+ súlyzós edzés is)

2018. jan. 14. 18:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm,neked is boldog babavárást! :) Nem sportolok,egyelőre nekem is az a sport,hogy futok a másfél éves motorozó gyerek után. :)
2018. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm IR és 160gr ch diétát tartott végig. Baba rendben volt időre született. Annyi h nem megfelelő tagulas miatt császár lett a vége mert a kiírás napján indítottak pont az ír miatt. Azóta 15 honapos kis lurkók lett belole :)
2018. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez jóó! :D Végül is az is mozgás. :)


Utolsó válaszoló, barátnőd szedett gyógyszert az IR-re, nem tudod véletlenül?

2018. jan. 14. 19:26
 8/10 anonim ***** válasza:

12. hétig szedtem. Én úgy tudom, aki terhesség előtt szedte annak 12 hétig muszáj. És eredmény függő, hogy utána is kell e.


Aki nem szedte annak nyilván nem szörnyű az eredménye. Egyébként terhesség alatt csak cukrot néznek inzulint nem. Vagy csak kevés helyen. Nekem egyszer sem néztek pedig 130 feletti az inzulinom. Cukrom jó volt 30. hétig ettem amit kívántam. Majd ch diétát tartottam de nem teljesen, csak figyeltem az étkezésekre. Nekem 16. héttől havonta kellett nézetni cukrot.


Egészséges 5 hós fiam van :)


Én a gyógyszernek köszönhetően lettem anyuka. PM alulműködésem is van arra évek óta szedem a gyógyszert, de a terhesség előtt 3 hónappal derült ki az IR is. 7 évig próbálkoztunk előtte és egy vetélésem volt.


Szóval ahogy kaptam meforalt, harmadik hónapban terhes is maradtam. Annyira nem lehet káros ez a gyógyszer :D

2018. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok: semmit nem szedett. Azóta újra szeretne babát de pcos és az ír miatt egyenlőre nem lehet neki. De gyógyszert azóta se szed.
2018. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek. Kicsit megnyugodtam. Ha legközelebb megyek az orvoshoz kontrollra, azért rákérdezek még egyszer, hogy biztosan nincs-e rá szükségem. Elég nagy szaktekintély a dokim, biztos nem akar rosszat, csak mégis aggódom, nem-e lesz baj. Természetesen a diéta és laza sport megy.
2018. jan. 16. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!