Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a streptococcus...

Pozitív lett a streptococcus szűrésem, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy én is és a baba is kap majd antibiot, de konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kire milyen hatással volt, de elsősorban, hogy a babájára hogyan hatott?

2021. máj. 21. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

A sterpptococcusnak több fajtája is van. Azt lehet tudni, hogy neked milyen van? Mert van pl olyan strepptococcus baktérium is ami jótékony hatású. De van olyan is ami tüdő gyulladást agyhártya gyulladást okoz.

Egy bizonyos Strepptococcus baktérium el tud szaporodni sebekben is. Ez a húsevő baktérium. Ennek következménye akár végtagvesztés is lehet.

Az nem derült ki a szűrésen hogy neked milyen típusú van?

2021. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Antibiotikum szülés alatt és terhesség alatt is.
2021. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

S. Agalactiae.

Ahogy írtam, azzal tisztában vagyok, h fogok kapni antibiotikumot, bár én azt olvastam, csak szüléskor,terhesség alatt már nem. Hát nagyon örülök neki, semmilyen panaszom nincs... Nagyon elkeserít, hogy a babám esetleg emiatt hasfájós lesz vagy valami, úgyhogy kérném olyanok szóljanak hozzá, akik szintén pozitívak voltak és van ezzel kapcsolatosan tapasztalatuk.

2021. máj. 21. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pozitiv lett 36.heten. szules alatt kaptam antibiotikumit,es ennyi. Senkinek semmi baja. 😊
2021. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyereket is tesztelgetni fogják, miután megszületett. Ha elkapja (van rá esély, még a szülés alatti antibiotikum ellenére is), akkor ő is kapni fogja az antibiotikumot, és addig nem engednek haza, amíg határérték alatt nem lesz a vérvizsgálat eredménye.
2021. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon rosszul hangzik. Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 21. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az lett. Szülés előtt kaptam vénasan antibiotikumot. De a fiam így is elkapta. Igy kapott 5 napig antibiotikumot napi 2xszer. Volt amit infuizion azt hiszem az 3 adag volt a többit injekcióba. Utolsó adagot megkapta vettek töle reggel vért. Annak már jó volt az eredménye és utánna mehettünk haza.
2021. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülès alatt vènásan kaptam kèt adag antibiotikumot.A baba nem kapta el, nekem sem lett semmi bajom.A negyedik napon hazajöttünk.

Egy 6 hónapos csupa mosoly kislány anyukája

2021. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!