Őssejt levétel?

Figyelt kérdés
Most kezdem magam beleásni a témába, és teljesen a nulláról indulok, első baba lesz. :) szerintetek van különbség minőségben intézmények között? Mikor álltatok neki intézni a dolgokat, egyszerűen zajlott? Melyik intézettel kötöttetek szerződést? Vidéken fogok szülni, az összesnél lehetőség van bárhonnan küldeni a csomagot? :)
2021. jún. 2. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Kérdéseidre nem tudok válaszolni, de teljesen segítő szándékkal mondom, hogy gondoljátok át, hogy megéri-e az árát.


- Most még kb semmire nem jó, de ha jó lesz akkor meg pont nem a sajátja fog kelleni hanem egy megfelelő donoré.

- Nem soha vissza nem térő alkalom a levételre, de valóban most a legegyszerűbb

- Valamennyi idő után "megromlik", talán 20 év

- Drága. Tesónak, tesóknak is fogjátok tudni fizetni?


Gondolom nem kell részletezni, de mi nem kértük...

2021. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Igazat adok az elsőnek, én sem fogom kérni pontosan ezek miatt.
2021. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Mindenképp átgondoljuk, igazából bízunk benne, hogy soha nem is kellene, de úgy gondoltuk, hogyha már megengedhetjük magunknak, és nem "kuporgatni" kell rá, akkor ártani nem tudunk vele. Igen, szerencsére olyan helyzetbe vagyunk, hogy tesóknak is tudnánk fizetni, de tényleg átgondolom amit írsz. :) köszönöm a gondolataitokat és az időt, amit rám szántatok! :)

2021. jún. 2. 16:53
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Én sem kértem. Sajnos ha gond van sok esetben használhatatlan. pl örökletes betegségeknél, mert a saját vagy rokon minta ugyanazzal a génkészlettel operál.


Ma már az az orvosok állásfoglalása, hogy közösségi tárolásnak van értelme, tehát ha más génkészletű mintha hozzáférhető.

Arról nem is beszélve, hogy az egyik népszerű őssejtbank tulajdonost válltott egyik napról a másikra, és akik oda helyezték a mintát, azok nem tudnak hozzáférni, mert senki nem tudja hol van a minta, még az utódvállalat sem.

Kaluláld bele ezt, is ha egyik napról a másikra megszüntetik a céget, akkor úszott a pénz is meg a minta is.

2021. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Mi a Kriónál kötöttük és igen, mindkét gyereknek. Nem okozott gondot és mivel a tudomány rohamosan fejlődik, így úgy gondoltuk, adjuk meg az esélyt, hogy ha ne adj isten kellene, akkor meglegyen a lehetőség gyógyítani vele. Természetesen reméljük, hogy kidobott pénz lesz.

Egyszerű az ügyintézés, felveszed velük a kapcsolatot és elmondanak mindent. Mi is vidékiek vagyunk.

2021. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van valamilyen szinten az elsőnek.

De mi elrakattuk. A tesója is úton van, neki is elfogjuk. Ha a sajátjuk nem is lesz jó, talán egymásét feltudják használni (de ne így legyen!). Anyagilag megtehttük, utana jártunk, meglehet azt is nézni hogy ki mikor használta már fel, milyen betegségre. Én a leukémia miatt rakattam el, félek ettől a betegségtől, mert volt már a családban.

Mi a Cord blood centert választottuk, telefonon nagyon sokat beszéltem egy hölggyel, sokat segített, mindenre választ kaptam tőle. E-mailben is sok mindent kaptunk. A szerződés postai úton volt, elküldték nekünk, 2 példányban, egyet vissza kellett küldeni kitöltve aláírva, másik a miénk maradt. (Még ilyenkor is meggondolhatod magad ha mégsem akarod.) A dobozt a 31. héten küldték ki. Szülés után telefonálni kellett, 10 perc múlva már ott volt a futár, s vitte el. Bevizsgálták, s utána megint telefon, hogy a minta megfelelő, küldték a számlát, akkor kellett fizetni. Nem sokkal késöbb megkaptuk a tanusítványt, hogy eltárolták.

2021. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14%
Az a vèr, ami a köldökzsinòrban van, a gyerek keringèsèbe tartozik. Ha nem hagyjàk mind belefolyni a gyerekbe, az hiànyozni fog onnan.
2021. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!