Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell az oltáshoz(covid)...

Kell az oltáshoz(covid) ajánlás nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy volt? Én eddig hallani sem akartam róla, most változott a helyzet, ma regisztráltam és hétfőn már mehetnék is.. Csak most futottam bele, hogy van ahol kérnek ajánlást nőgyógyásztól, hogy kaphat oltást a várandós. Na, nekem ilyen nincs, és hétfőig esélytelen is. Enélkül is beadják, vagy felejtsem el?
2021. jún. 4. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell.

Néhány kivételtől eltekintve (szerintem) nincs olyan orvos aki állást foglalna a kérdésben. Sem mellette, sem ellene.

2021. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Állást foglalnak az orvosok, már amelyik tájékozott és olvasott és igenis ajánlják az oltást kismamáknak, mert életveszélyes elkapni terhesen a vírust. Mellette foglalnak állást, mert kb. akármit jobbnak tartanak, mint terhesen intenzívre kerülni. Nem kell amúgy ajánlás, de hazugság azt állítani, hogy az orvosok nem mondanak igent az oltásra. Néhány aluliskolázott népcsoporton és politikai párton kívül mindenki felfogja, hogy járvány van, és ez ellen a védőoltás a megoldás.
2021. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
A SOTE-n a második oltáshoz kérik a nőgyógyásztól az ajánlást, az elsőhöz émg nem hallottam, hogy bárhol kérték volna.
2021. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
83%
Első oltásnál nem kérték (Rókus kórház), másodiknál viszont addig nem adták be, amíg nem vittem háziorvostól/nőgyógyásztól.
2021. jún. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél nálam sem kérték a Péterfyben.
2021. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, akkor az elsőre nem kerítek ilyen papírt.
2021. jún. 4. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a Rókusra mentem, elsőre még áprilisban, és kellett ajánlás, hozzá is kapcsozták a papírjaimhoz, amit le kellett adni. Kifejezetten kikötötték, hogy a másodikra is vigyek egyet, így vittem, de azt már csak megnézte az orvos az ellenőrzéskor, nem tűzték hozzá a beleegyező nyilatkozathoz.
2021. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem a háziorvosom oltott, ő elküldte a szakorvosi javaslat sablont amit ki kellett nyomtatnom, kitölteni és aláíratni a nőgyógyásszal oltás előtt. Mondjuk ő nagyon alapos, sokan szerintem nem foglalkoznak vele, mert gondolom úgyse ellenőrzi senki, nincs rá kapacitás.
2021. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!