Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól van szívhang?

Mikortól van szívhang?

Figyelt kérdés

Május 3. menstruáltam utoljára, május 21. lett pozitív az ovulációs tesztem, június 1. már pozitív terhességit teszteltem, azóta csak erősödött a második csík.

Ma 3 hete volt ovu-m, tehát akkor kb 5 hetes terhes lehetek?

Vagy a dokik ragaszkodnak az utolsó menzeszhez?


Jövő pénteken megyek orvoshoz, kb 6 hetesen a saját számításaim alapján, lehet már szívhang?


2021. jún. 11. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó menstruáció első napjától számolják hivatalosan, aztán van ahol a 12 hetes uh-hoz igazítják a szülés dátumát. Nálam 6 hét 2 napnál volt szívhang de nagyon sok esetben később van csak. Változó.
2021. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó, főleg a mensihez igazítva, hiszen lehet pár nap csúszás is. De elképzelhető, hogy már lesz, de ne ijedj meg, ha még nincs. Nekem pl. sosem volt rendszeres ciklusom, így már a pozitív teszttől eléggé gyakran látogattam a nőgyógyászt(4-7. hétig hetente), és sosem a ciklushoz mérte a babát, így a 12. hétig kiírt dátumunk sem volt :) méretek alapján(ami egyébként fent van a neten is egy táblázatban), 5+5 hetesen már pulzált a szíve a picinek. Egyébként valós az 5+5, mert genetikai vizsgálaton az Istenhegyiben is napra pontosan akkorának mérték, így nálunk már akkor lehetett látni a pulzálást, bár valamiért csak 6+5 hetesen kapcsolta be a hangot a gépen.

Nyilván sima ciklushoz számítva ez eltérő lehet, nekem szerencsém van az orvosommal, hogy ennyit foglalkozik velünk :)

2021. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
7. Héten már biztos van szívhang.
2021. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

6. Heten nalunk mar volt szivhang :)

Most vagyok 30 hetes❤️

2021. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
6.hetes terhesen már van szívhang
2021. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam 6+2 hetesen volt szívhang, de ezt ovu alapján számoltam vissza, mert menstruáció alapján +3 hétnél tartottam volna.
2021. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!