Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Észre lehet venni, ha a...

Észre lehet venni, ha a babának gyengül/ leáll a szívverése szülés előtt ?

Figyelt kérdés

Kórházban vagyok, reggel és este nézik monitoron kb fél oraig a baba mozgását, szívverését, fájásokat (nem tudom pontosan hogy hivják a gépet). Ma elkezdett riasztani a gép hogy nem érzi a szívverést, fut a nővérke, rám a halálfélelem jött, kereste a szívhangot, aztán megtalálta. Nővérkétől kérdeztem mit jelent ez, leálhatott a szíve, ő csak annyit mondott hogy lehet elmozgott a baba vagy kontakt hiba....nem nyugtatott meg. Lehet hogy csak úgy megáll a baba szíve ? Ha pont nem ezen a vizsgálaton vagyok, akkor hogy vehetem észre, hogy megállt a baba szíve ?


Köszi a válaszokat


2021. jún. 14. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis, nem áll meg a szíve, szép is lenne. Egszerűen elmozdultál te vagy a baba és a tappancs hirtelen elvesztette a szívhangot, ennyi.

Olyan van, hogy fájásnál leesik a szívhang, ekkor sem áll meg, csak lelassul, ez többnyire azt jelenti, hogy a köldökzsinór a babára tekeredett. Kívülről egyébként ezt te nem érzékeled sehogy, nem véletlenül vannak a műszerek erre a célra.

2021. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom CTG-re kötöttek. Ott nálam is mindig besípolt amikor akkorát mozdult a baba a hasamban hogy elrúgta az érzékelőt. Fájásnál lejjebb eshet a szívverés de az csak pillanatnyi és nem lesz semmi baja a babának tőle ne aggódj emiatt:)
2021. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

A baba elmozdult a dopler elől.

Ez mindenkivel előfordul legalább 1x nst-n

2021. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha fájás közben lassul, az normális, ha mozgás közben, az nem.


Valószínüleg helyzetet változtatott azért vesztette el az CTG a szívhangot.


Sajnos magzati szívleállás nem érzékelhető kivülről. Ha így lenne, nagyon sok tragedia megelőzhető lenne.


Ha kórházban vagy, biztosan számoltatják a magzatmozgást is.

Gyakran csinálnak NST-t is.

Miert fekszel bent? Hány hetes vagy?

2021. jún. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező semmibaj nem lesz.NTS,CTG vizsgálatok meg doppler azaz szivhangfigyelő van.baba elmozdult vagy gépi hiba.baba jol van.ha gyengül a baba szivhangja mozgáskor,akkor rögtön császár
2021. jún. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is pont ugyanez volt. A doki szerint a nyakán volt a zsinór. Másnap indítottak, császár lett belőle, 2x volt a zsinór a nyakán. Egy szobatársamnak minden NST-n volt ilyen. Őt is indították, rendesen szült, a zsinór sem volt a nyakán a kicsinek. Valószínűleg elmozgott, állítólag sok baba utálja az NST-t.
2021. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
38 hetes vagyok, és azért feküdtem be, hogy ,,felhizlalják,, a babát, mert csak 2,5kg volt. Végül képzeljétek tegnap éjjel fél 1-kor megszületett , majdnem 2900g. Éjfél előtt elfolyt a magzatvizem, és mivel farfekvéses, ezért rögtön sürgősségi császár lett belőle.
2021. jún. 16. 18:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Kiirtam ezt a kérdést, rá 2 órájára el is folyt a magzatvizem :)
2021. jún. 16. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint meglett a baba? Gratulálok kérdező, jó babázást! 🥰
2021. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok kérdező.joe egészséget.
2021. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!