Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szintén szenvedett fogínyg...

Aki szintén szenvedett fogínygyulladásban terhesség alatt hogyan kezelték, mi lett a következménye?

Figyelt kérdés
Napok óta felül a legelső 4 fogamnál minden irányból lüktet és fáj az ínyem, vérzik nagyon fogmosásnál, ráadásul korona van rajtuk. Nagyon félek, hogy a magzat károsodhat emiatt, mert úgy tudom veszélyes kismamákra. Csak pár nap múlva van időpontom sztk-ba, de nem tudom mit tudnak kezdeni velem, súlyos tízezreket nem tudok fizetni. Mosok fogat, ecsetelem, meg kamillával öblögetem.
2021. jún. 15. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a helyzet, ennél többet nem tudunk tenni érte most. A fogorvosom szerint további teendőt nem igényel. Nekem időszakosan elmúlik majd visszajön.
2021. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy nem bántásból mondom, de én ezt nem értem, nemsokára gyereked lesz és nincs annyi pénzed hogy rendbe hozasd a fogad? amikor manapság a csapból is az folyik hogy ezek a betegségek mennyire károsak a magzatra? Ki tudja milyen következménye lehet,ez nem játék !


Szerintem valahogy szerezz inkább rá pénzt,és ha nem tudnak segíteni rajtad az sztkba akkor menj el magánba. Ne azon a néhány tízezren múljon már hogy egészséges e szegény gyerek. (És remélem azért a gyerekednek a helyes fogápolás alapjait meg fogod tanítani, bár bocs a feltételezésért,de az én szüleimnek is rosszak voltak a fogai,és még fogkefét is alíg vettek nekem,meg is lett az eredménye)

2021. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy fogkőleszedéssel próbálkoztatok már? szerintem 1-es ha a fogorvosod nem tud vele mit tenni akkor nem valami jó fogorvos. Ezt tudni kellene kezelni. Am tudom ajánlani még a szónikus fogkefét. 2 éve használom,és azóta egyszer sem gyulladt be az ínyem.
2021. jún. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kend gengigéllel, de úgy, hogy jól oda tömködöd a korona és az inyed közé.
2021. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jún. 15. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 nagyon is jó a fogorvosom, terhesség alatt is kezelve van, a fogkefém is megfelelő és fogkövem sincs. Ez terhesség alatti fogínygyulladás, utána el fog múlni. #1
2021. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
C-vitamint a legnagyobb ilyenkor szedhető dózisban kezs el szedni. Nekem is gyulladt volt,egy bölcsességfogat is műtöttek terhesség alatt. Akkor mondta a doki hogy ez sokat segít az állapoton. És így volt.
2021. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fogorvos, hogy nincs rá semmi gél vagy gyógyszer, mossam, tisztítsam rendszeresen. Persze sokra nem mentem vele. Inkább az első trimeszterben volt borzasztó, aztán elmúlt. A 20. hét körül újra előjött, de szerencsére csak pár napra, utána már egész terhesség alatt nem volt probléma vele.
2021. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!