Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Milyen gyógyszert...

Kismamák! Milyen gyógyszert használtok terhesség alatt fejfajasra(migrén általában) és milyet foginygyulladasra, gyomorfajdalomra gyomoregesre?

Figyelt kérdés

#gyógyszer #kismama #migrén #Varandosok #Fejfaja
2021. máj. 19. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalomcsillapító ben-u-ron volt de panadolt is lehet szedni. Nem tudom, hogy ez migrénre ér e valamit. Gyomorégésre Ludeát szedtem. A többivel nem volt dolgom.
2021. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Eddig még csak egyszer volt szükségem fejfájáscsillapítóra, rubophent vettem be. A nőgyógyász azt mondta, amiben paracetamol van, azt nyugodtan. Gyomorégésre rennie, fogínygyulladásra pedig cordosyllel öblögettem.
2021. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igazi migrénes fejfájás esetén szerintem a panadol kb halottnak a csók.Orvossal egyeztess, hogy adott esetben mit vehetsz be azokból amiket esetleg teherbe esés előtt szedtel ilyen alkalommal.Addig marad a hideg borogatás, elsötétített szoba, csend,sok folyadék, pihenés és a telefon és elektromos kütyük kék fényének a kerülése.
2021. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Algopirint. Mindhárom terhességem alatt szedtem. Mindenki egészséges.
2021. máj. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ínygyulladásra miért akarnál bármilyen gyógyszert is szedni? El kell menni a fogorvosodhoz és kideríteni az okát. Nem, önmagában a terhességtől nem lesz ínygyulladásod.
2021. máj. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jovohet csütörtökre kaptam időpontot a fogorvoshoz:/ és szépek amúgy a fogaim, mindig is azok voltak. Külsőleg nem látszik semmi, csak az inyemen:/
2021. máj. 20. 07:05
 7/14 anonim ***** válasza:
5ös, márpedig de, van olyan hogy terhességi gingivitis. A hormonok miatt alakul ki, és persze foglalkozni kell vele, de hogyha az ember megmutatja a fogorvosnak és azt teszi amit mond, akkor terhesség után általában magától elmúlik.
2021. máj. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es! Mint fogorvos, tisztában vagyok a terhességi gingivitis fogalmával, ahogy azzal is, hogy továbbra is szükséges a lepedék/fogkő jelenléte a kialakulásához, a terhesség abban játszik csak szerepet, hogy a hormonoknak köszönhetően a nyálkahártya érzékenyebb lesz és hajlamosabb jobban begyulladni, de ennek feltétele a gyulladást kiváltó faktor. Csak tudod, kicsit túl sokan jönnek be a rendelőbe azzal, hogy terhesek, tehát nem tehetnek semmiről, pedig igenis volna mit. Ezért is javasoltam a fogorvost ;)
2021. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fejfájásra nekem a paracetamol semmit nen ért, arra algopyrint használtam az elsp két trimeszterben (a harmadikban nem lehet, így akkor leginkább a szenvedés maradt).

Fogfájásra viszont meglepően jó volt a paracetamol, pedig volt egy foghúzásom is.

Gyomorégésre, refluxra meg Rennie kiválóan alkalmas.

Ezt ugyan nem kérdezted, de ezen kívül még egy csodaszer volt, méghozzá hátfájásra: rictofit sport krém.

2021. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszi csajok a sok tippet:)
2021. máj. 20. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!