Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megint alakul a GDM?

Megint alakul a GDM?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok. Nem olyan régóta elkezdtem mérni a cukromat étkezések után, mivel az előző terhességemnél GDM-es voltam.

Egyelőre nem tartok szigorú, 160g-os diétát, de arra odafigyelek, hogy lehetőleg nem eszek fehérlisztes dolgokat, édességet.

Eddig 1x, este mértem egy magasabb, 7,4-es értéket, akkor kivételesen édességet is ettem.

Azóta kisebb odafigyeléssel, de számolgatás nélkül, max. 6,6-ig ment fel, de javarészt 6 alatt szokott lenni étkezések után 1 órával. (A 6,6 a mai ebéd után volt, ami karfiol leves tésztával, zöldborsóval + egy nagyobb adag tejszínes-mustáros csirke volt, durum tésztával.)

Szerintetek ilyen étkezések mellett, ennyi idős terhesen megint megyek a GDM felé?


2021. jún. 21. 15:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az uptodate.com a következőket írja. (Ha jól tudom, ez a honlap tényleg orvosilag elismert és az aktuális tudományos orvosi ismereteket foglalja össze, a nevével összhangban.)


Különböző kutatásokat összegezve egészséges kismamákban a következő átlagos cukorértékek adódtak:

éhgyomri cukorérték 3.9±0.4 mmol/L

étkezés+1 óra 6.0±0.7 mmol/L

étkezés+2 óra 5.5±0.6 mmol/L


Mindegyikhez a szórás kétszeresét adva a következő értékek adódnak javasolt felső határértéknek:

éhgyomri cukorérték 4.8 mmol/L

étkezés+1 óra 7.5 mmol/L

étkezés+2 óra 6.6 mmol/L


A kérdező azt írta, hogy általában 1 órásnak 6 alattit mér, egyszer-egyszer nagyobbat (és ehhez még a mérő szórását, hibáját is figyelembe kell venni - egy-egy extrém érték mérési hiba is lehet). Ez alapján az értékei semmivel sem lógnak ki az egészséges kismamáknál mért értékekből. Ugyanitt említik, hogy a gdm diéta célja pont az, hogy a kismama cukorértékei közelítőleg egyezzenek az egészségesekével (de úgy hogy közben elég szénhidrátot egyenek), ez itt szerintem teljesül.


Viszont én mérnök vagyok, nem orvos, szóval lehet hogy van még itt valami lényeges tényező, amire nem gondoltam.


Itt a hivatkozás:

[link]


"These targets are well above the mean glucose values in pregnant people without diabetes described in a literature review of studies of the normal 24-hour glycemic profile of pregnant people [42]. In this review, which had a total of 255 pregnant people without diabetes who were mostly in the late third trimester and without obesity, the pooled weighted mean glucose values (±1 SD) were fasting 71±8 mg/dL (3.9±0.4 mmol/L), one-hour postprandial 109±13 mg/dL (6.0±0.7 mmol/L), two-hour postprandial 99±10 mg/dL (5.5±0.6 mmol/L), and 24-hour glucose 88±10 mg/dL (4.9±0.6 mmol/L). These levels were derived from measurements on whole blood, plasma, self-monitored capillary glucose measurements, or tissue fluid (CGM). Although glucose levels in whole blood, plasma, and interstitial fluid differ, there was some consistency in the results. If two standard deviations are added to the means outlined in the systematic review, the upper limit of normal fasting glucose would be 87 mg/dL (4.8 mmol/L), the corresponding one-hour postprandial value would be 135 mg/dL (7.5 mmol/L), and the upper limit of normal two-hour value would be 119 mg/dL (6.6 mmol/L); while the fasting value is somewhat lower than the target 95 mg/dL (5.3 mmol/L), the postprandial values are not dissimilar to the targets described above."

2021. jún. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

Csak ismételni tudom magam, ha nem a megfelelő ch mennyiséget viszi be, az eredmény fals. Pl ha a reggeli 30 g ch helyett 10-et visz be hiába mér jót.

De csak adjátok neki a rossz tanácsokat!

2021. jún. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Lehet hogy fals eredményt mér, de ha jó az értéke akkor mivan? Ennyi erővel aki meg van terhelve és jo érték jön ki neki,az se biztos megeszi a kellő ch-ot. Akkor ennyi erővel minden kisbaba veszélybe van ,csak aki ennek tanul és tudja az nem....


Ez olyan mikor egy kövér orvos magyarázza,hogy le kellene fogyni mert ártalmas...

2021. jún. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem értesz valamihez, inkább hallgass!
2021. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Lépj be a terhességi cukorbetegség csoportba!

Egyébként ilyen esetben indokolt volna az előrehozott terhelés.

2021. jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom magam, ha nem

Igazoltan GDM-es most is, mi a francnak egyen grammra?! Vizeletbol látszik úgyis ha nem elég a ch es a védőnő szól. Egy átlag kismama se grammolja a kaját csak eszik azt jovan. Ha eszik azt jovan es jó a cukor es nyilván a vizelet is negatív, mert azt a védőnő nézi, akkor mi a francnak kene betegként viselkednie? Ezt magyarázd el. Ez olyan mintha minden embert 160gr ch diétára akarnál kárhoztatni feleslegesen.

2021. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!