Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31-hetes es 2-napos terhes...

31-hetes es 2-napos terhes vagyok es ugy egy hete nagyon eltorzult az arcom, es a kezeim zsibbadnak könyektöl, a labaim annyira bedagadtak hogy a papucsom sem jo mar?

Figyelt kérdés

Azt mondjak csaladtagjaim talan ket hetet kihuzok meg!

Lanyok milyen tapasztalaitok vannak? Nagyon nemszeretnem meg hogy jöjjön!


2010. aug. 26. 05:38
 1/9 anonim ***** válasza:

ez terhességi toxémia gyanúja is lehet, sos felkeresném az orvosom, hogy nézzünk fehérjét a vizeletben, meg a többi ilyenkor szokásos.


Lehet, hogy amúgy még húznád tovább, de a toxémiával nem lehet viccelni, orvos kellene!!!!

2010. aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok. nem riogatni akarlak, de menj el dokihoz...



A terhességi toxémia, elsődleges tünetei


Legfontosabb tünetei:

1. Magas vérnyomás.

2. Fehérjevizelés.

3. Testszerte megjelenő vizenyő.

4. Fokozódó lepénykeringési elégtelenség.


A terhességi toxémia, elsődleges esetleges komplikációi


1. A magzat sorvadása, fulladása.

2. Koraszülés.

3. Idő előtti lepényleválás.

4. Az anya epilepsziaszerű görcse (eklampszia).

5. Az anya és a magzat életét is veszélyeztető HELLP-szindróma (H=hemolízis, a vörösvérsejtek oldódása, EL=elevated liver enzymes, magas májenzim-értékek, LP=low platelet count, alacsony vérlemezkeszám). Legsúlyosabb esetben a magzat elhal, az anyánál súlyos véralvadási zavar következik be heveny életveszély mellett.

2010. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, mindenképp menj orvoshoz, vagy ha egyszerűbb, a védőnő is megnézi a vizeletet. Kislányt vársz? Akkor szokott az arc eltorzulni, de ez, amit leírsz elég ijesztő, mindenképp nézesd meg. Lehet, hogy a háziorvos is megnézné.
2010. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tényleg menj dokihoz, az egyik ismerősöm a 33. megszült atoxémia miatt, utána 3 hétig intenzíven volt a baba. Ha még csak most kezdődött még lehet meg tudják állítani! Nem tudjuk mondjuk a vérnyomásodat, lehet az is magas! Ha be akarnak fektetni NE ellenkezz!!!

Sok sikert és könnyű (de nem mostanában lévő) szülést kívánok!

2010. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a valaszokat!! Most jöttem meg a haziorvosomtol.Beutalot kaptam a korhazba össze pakolok es mar megyek is.

Kisfiut varok!!!

Az a bajom amit irtatatok,es mar eleg veszejs sajnos.

Majd irok hogy mitörtent.

2010. aug. 26. 10:00
 6/9 A kérdező kommentje:
A vernyomasom normalis.
2010. aug. 26. 10:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Vigyázz magatokra, majd írj nekünk, hogy mi volt, remélem minden rendben lesz veletek!
2010. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vigyázzatok magatokra,és minden rendben lesz biztos,legalábbis én ezt kivánom neked szivböl!

Majd ird meg,h mi ujság van veletek!

2010. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy elmentél dokihoz. Az ilyen hirtelen vizesedés ált. toxémia gyanú.


Remélem, rendberaknak a kórházban! Kitartás!


Az első válaszoló

2010. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!