Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahanggal, ill. vizeletből...

Ultrahanggal, ill. vizeletből hány hetesen mutatható ki legkorábban a terhesség? Orvosnál!

Figyelt kérdés
Én 2 hétre rá már más eredményt kaptam! Nos?
2010. aug. 26. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

4 hetes terhes voltam amikor vérvételből + vizeletből kimutatták a terhességet. Uh-n csak 6 hetes terhesen voltam, akkor már volt szívhang is.


17 hetes km

2010. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Pozitív lett a teszt, mikor menjek el orvoshoz?

Várjál legalább 7-10 napot az orvoshoz menéssel, ugyanis a 4.-5. héten még az ultrahang sem látja a babát, legkorábban a 6. héten látható.


Mennyi idő után lehet kimutatni a terhességet?

Az “akció” után minimum 10-12 nap kell, addigra ágyazódik be a baba és akkor kezd el HCG hormon termelődni a szervezetben, amit a teszt ki tud mutatni.


Nem tudom, mikor volt a peteérésem, de a múltkor együtt voltunk és szerintem terhes vagyok. Mikor teszteljek?

Amikor utoljára együtt voltatok, ahhoz képest számolj 12 napot és akkor csinálj tesztet, ha már a 12. napon vagy utána vagy. "

2010. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok hülyének tűnni, csupán azt próbálom belőni, hogy melyik aktusból sikerült összehozni!
2010. aug. 26. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:

vizeletből már 3 hetesen, UH-on csak 5 hetesen látszik a petezsák!

Én is besaccoltam anno!

2010. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó uh készülékkel már 4 hetesen látszik a felritkulás, (ekkor még nem biztos hogy petezsákot látnak). Én fogantatás után egész pontosan 15 nappal voltam, és már 1,6mm-es petezsáknak látszó képletet láttak. (A tüszőrepedés és fogantatás ideje ismert!). Rá egy hétre, 5 hetesen már 10mm volt a petezsák.

Ezt a leírást találtam róla:

"A megtermékenyülést követő 11-12. napon a zigóta teljesen beágyazódik a méh nyálkahártyájába. A "baba" ekkor körülbelül egy milliméteres. A fogantatást követő 15-17. napon - vagyis a ciklus 29-31. napján - hüvelyi 2D-s ultrahangvizsgálattal még csak a petezsák látható, ami tulajdonképpen a majdani baba kuckója. A petezsák ekkor 2-3 milliméteres." Nálam ez bejött!

Más leírásokban azt olvastam, hogy 4 hetesen a petezsák 2mm-es, és innentől kezdve a 7. hétig napi 1mm-t növekszik.

2010. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!