Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFp 0,98 béta HCG 0,81 Szabad...

AFp 0,98 béta HCG 0,81 Szabad ösztrogiol 4,92! (0.40-2.5) Ez sok! 18-as triszómnia kockázata: 1:10000 21-es triszomia kockázata: 1:10000 velőcső rend. Kock:1: 10000 mi lehet ez? Nagyon kétségbe estem

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen semmi aggodalomra okot adó, de majd a dokid megmondja. Amennyire én emlékszem, az alacsony ösztradiol okoz gondot, nem a magas. A kockázatok meg egyértelműen nemleges eredményre utalnak, vagyis nem kell kétségbe esni.

Majd a dokid megnyugtat, addig meg ne edd magad!

2010. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen megtaláltam:

"Szabad ösztriol (uE3)

Az ösztriol hormont a méhlepény termeli. Normál terheseknél az uE3 szérumszintje a 15. héttől kezdve a szülésig növekszik. Down-kóros magzatok

esetében az uE3 szintje a második trimeszterben a normálérték 75%-át éri csak el."

2010. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosan mi a kérdés? Jók az eredményeid, csak az az ösztrogiol magas, de azt beszéld meg a dokival, hátha nem probléma.

A többi: 18-as triszóma, magyarán Edward szindrómára at esélyed 1-az tízezerhez, tehát 10ezer ugyanilyen adatokkal rendelkező kismamából 1nek sajnos ilyen gyereke születik.

A többire is ugyan ez: dawn szindróma (21-es)1 a tízezerhez és a nyitott gerinc (velőcső)is 1 a 10 ezerhez.

Ne aggódj, boldog babavárást:)

2010. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!