Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lessz "könnyebb"?

Mikor lessz "könnyebb"?

Figyelt kérdés
15hetes múltam, mindig arról álmodtam, hogy olyan terhességem lessz mint a filmekben, tudom - tudom ez vicces, így leirva meg pláne! Elejétől kezdve volt minden, hematóma, allergiás reakció, aranyér majd kiderült azért pecsételek mert a méhlepény a méhszájon van (pecsételés elmúlt 5napja), nem fogtak szigorú ágy nyugalomra, de megkaptam az instrukciókat mit csinálhatok, sokszor van szorulásom, segítségem nincs sajnos az én családom messze van! Nagyon sokat pihenek, max könnyű ebéd néha egy kis séta csak az a baj, h majdnem 13hetig feküdtem így az állóképességem egy nulla rögtön hőhullam, izzadás jön rám és mindenem fáj! Jelenleg az a gondom, hogy sokszor fáj a két oldalon a hasamnak ezek nem görcsök hanem húzódik és fáj valamikor enyhe de kellett már bevennem panadolt, és ennyi előzmény után félek, persze jeleztem dokinak, védőnőnek minden a ketten mondták, hogy normális! Igaz nagyon elkezdett nőni a pocim! Jön majd jó időszak is amikor mosolyogva sétálhatok minden apró kis szuri nélkül? Bocsánat, h hosszú lett, de nincs senki a közelemben aki megértene és megnyugtatna! Köszönöm szépen 💕
2021. jún. 30. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát könnyebb nem lesz már. Minden trimeszternek megvannak a nehézségei. Aztán utána jön a többi. Ezzel együtt kell élni.
2021. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy könnyebb lesz, de van rá esély.

Nekem csak egyre rosszabb lett szülésig és utána is nagyon nehezen raktak helyre. De ez nagyon változó, van akinek semmi baja terhesen, vagy csak az első trimeszter rossz.

2021. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy igen, vagy nem.


Nekem van már egy 2 évesem. Vele a vilagból is kimentem, annyi erőm volt. A 38.hetig dolgoztam, meg se kottyant. Semmi problema nem volt sosem.



Na most 27 hetes vagyok. A 20.hétig a napi teendőim nem tudtam megcsinálni, mert görcsöltem, a derekam fájt. Ez a 20 hét alatt 7x véreztem ok nélkül. Azóta beköszöntött a meleg. A vernyomásom a béka segge alatt. Folyamat semmi erőm, utálom az egészet, mondjuk ez elég hülyén hangzik. Sokat szédülök, ver a víz folyamat.

Én már csak abban reménykedek, nem húzzuk el a végéig, kicsit elöbb kibújik a kisasszony. Marha nehéz így minden napom, főleg reggeltöl estig segítség nélkül a 2évesemmel és a háztartással.


Szoval kitartás nekünk....

2021. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Székrekedésnél nálam a keserűvíz segít. Reggel éhgyomorra egy kis meleg vízzel 1-2 dl és ha nem eszel utána egyből akkor 1-2 óra múlva fájdalom mentesen irány a wc. Vehető gyógyszertárban vagy auchanban is az ásványvíznél. Derék fajdalomnal segített a keményebb matrac éjszaka. Sok rostos dolgot érdemes enni és sokszor kicsit enni. Kerülöm a szénsavas üdítőt úgy nem puffadok.
2021. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

A húzódásra nekem magnerotot írt az orvos. Vény nélkül kapható, magnézium. 1x én is nagyon begörcsöltem.

A séta jó a deréknak. Akármilyen rosszul érzed magad közben egy idő után sokkal könnyebb lesz. A hasadban nyúlnak a szalagok ez elkerülhetetlen. De idővel az jobb lesz.


Gerincre még érdemes kismama torna vagy jóga gyakorlatokat csinálni.

Ami nekem nagyon jól eset az a guggolás és a mérlegállás. Szinte pár nap alatt tünetmentessé tett. És persze a séta.


Kitartást!

2021. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha megszültél és kb olyan 20 éves a gyerek. Na akkor lesz majd könnyebb 😅
2021. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek és aki benne van nagyon sok kitartást 🙏🍀 én bármit kibirok csak a babának ne legyen baja 🙏 6# ez jó volt és ha úgy vesszük innentől kezdve nincs megállás 😊
2021. jún. 30. 13:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket is, megfogadom és ki is fogom próbálni 😊
2021. jún. 30. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a derékfájásra pár kismamajóga-gyakorlat jött be, youtube-on is találsz. Hosszú távon meg a sok séta segített, bár most a kánikulában ezt felváltotta az úszás.
2021. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem ugyanez volt, még az alhasi húzódás is, ami szinte végig megvolt, én konkrétan járni nem bírtam tőle, annyira fájt.


Sajnos nekem csak rosszabb lett. Ha valami elmúlt, jött más. A terhesség második felében légszomj, gyomorégés, álmatlanság, és még sorolhatnám. Azt hittem, sose lesz vége, és természetesen túl is hordtam, hogy még a vége se legyen egyszerű.

2021. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!