Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet egy családban,terh...

Mitől lehet egy családban,terhességek,szülések között nagyobb kor különbségek években?

Figyelt kérdés
pl:.az édesanya szül 2 gyereket, az első 20 évesen a másodikat meg 37 évesen. testvérek közötti kor különbség pl:.10 év,11 év,12 év,20 év,25 év,30 év,33 év

2021. jún. 30. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Becsúszott baba.

Vagy a szülők az új kapcsolatba is vállaltak gyereket.

2021. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.

Édesanyám engem 19 évesen szült, ekkor 1 gyerekre volt megfelelő az anyagi helyzetük, úgy is érezték, hogy többet nem szeretnének.

33 évesen elfogyott a hitel a házról, nem is voltak idősek sem még, szerettek volna még 1 gyereket. Így született egy húgom, majd 2 évvel későbbi még egy.

2021. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet szándékos, pl új pár, munka, anyagi helyzet, nehéz első gyerek vagy az első után mondjuk ápolni kellett a nagyit, számtalan oka lehet.

Ha nekem lenne 3., akkor óriási korkülönbség lenne az első kettőhöz képest, ennek oka pedig az lenne, hogy most szeretnék, most érzem úgy, az egyik gyerek problémás volt ( már nem), nagyszülőt is ápltunk, veszítettünk.

2021. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömèk 15 év után döntöttek úgy, hogy szeretnének harmadikat. 4 évvel később pedig a 4. Baba becsúszott... De akkor már legyenek négyen, úgy voltak vele :) azonos anyától és apától van az összes testvér.
2021. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8 év van, az első simán összejött, másodikra ennyit vártunk.
2021. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 nagy 23 21 évesek a pici 2.

Anyagi oka volt mindig szerettem volna, de nem akartam 3 gyereket 1 szobában úgy, hogy 2 kamasz + egy pici. Mikor elköltöztünk nagyobb házba 37 voltam, de kellett 1 év mire összejött.

2021. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk becsúszott baba az oka. (Én vagyok az)
2021. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én két ilyen családot ismerek. Mindkettőnél ugyanaz volt az ok: nem jött a kistesó. Az egyiknél sorozatos vetélések voltak, mire megmaradt a terhesség, lett 18 év korkülönbség a tesók között. A másik családnál egyáltalán nem jött össze, meg se fogant, így végül lombikra mentek. Ott pont húsz év van a tesók között.
2021. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elsoszulottem apjaval szetmentunk, aztan most lett olyan parom akivel vallalni mertem megegyet,vartunk ra ket évet igy is (11 ev korkulonbseg).
2022. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Több ok is lehet. Ismerősi körből néhány példa:

- Anyagi helyzet. Akkor csak annyi gyereket engedhettek meg maguknak. Így ennyivel számoltak. Aztán később más lett.

- Csak egy gyereket szerettek volna eredetileg. Viszont később változott a nézőpontjuk.

- Becsúszok gyerek (vagy az első vagy a kicsi is lehet az)

- Szétment szülők. Új párkapcsolat.

- Nem jött össze korábban a testvér

- 6-10 év korkulönbség pedig néha okkal van. Addigra már nincs annyi gond elméletileg a naggyal. Gyakorlatilag kis gyerek kis gond, negy gyerek nagy gond.

- Egy nagyon rossz szülésélmény miatt nem szeretett volna még egy gyereket egy ideig a nő.

- Párkapcsolati krízis miatt nem akartak korábban még egy gyereket bevállalni. Mire sikerült mindent teljesen megoldani, minden jó lett.

- A két gyerek születése között történt valami, ami miatt nem tudtak gyereket vállalni egy ideig (nagyszülő beteg lett, ápolni kell, meghalt) stb.

- Lehet egy betegség is a háttérben, ami miatt nem vállaltak egy ideig gyereket.

2022. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!