Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor mondta meg a nagyobb...

Ki mikor mondta meg a nagyobb gyerkőcnek/gyerkőcöknek, hogy tesójuk lesz? Hanyadik hétben voltatok? 🙂

Figyelt kérdés
2021. máj. 19. 17:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

A pozi teszt után :)

Nem így terveztem, de párom nem bírta.. :D

7,5 illetve 5 éves lányok :) ( most vagyok 11hetes )

2021. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
1# vagyok. Amikor még csak a nagy volt, és a középsőt vártuk, akkor is elmondtuk neki már a legelején, pedig csak 2 éves volt :)
2021. máj. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Pozitív teszt után elmondtuk neki. Kisfiunk nemsokára 6 éves lesz. Nagyon várja a hugit :) 22+4hetes
2021. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én 7 hetes leszek hétvégén, de volt már egy vetélés korábban, ezért amíg nem lesz meg az első vizsgálat, addig valahogy nem merem beleélni magam 😕 pedig már nagyon szeretnénk elmondani, már nagyok 8 és 11 évesek
2021. máj. 19. 17:55
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Miután megvolt az első orvosi vizsgálat és meg lett erősítve a dolog, megkérdeztük az akkor 4 éves fiamat, hogy szeretne-e kistesót. 6. hétben voltam. Nem lepett meg az igenlő válasza, mert már addig is kb az összes kisbabát meg kellett állnunk megnézni az utcán, nagyon odavolt értük mindig 😃 Az viszont kicsit meglepett, hogy a kistesó nemét érintő kérdésnél azonnal, laza csuklóból rávágta, hogy lány legyen 😃 Persze elmondtuk, hogy ez nem rajtunk múlik, de bejött neki, húga lett. Nagyon imádja, már 5 éves, a kicsi 1.
2021. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Bocs, de aki "megkérdezi" a gyereket, hogy szeretne-e kistestvért, az mit csinál, ha erre nemmel válaszol a gyerek?

Sokkal okosabb "megmondani" neki, hogy LESZ kistestvére!

2021. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
8 hetesen, aznap, mikor az ultrahangon volt szívhang. Majdnem 8 éves volt a fiam.
2021. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Az első szívhang uh után. Aztán nagyon nehéz volt elmagyarázni hogy néha betegek a babák és nem maradnak a pocakban :(
2021. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#6

A mi esetünkben a kérdés abszolút költői volt, mivel tudtuk, hogy szeretne. Gondoltuk felvezetjük neki valahogy a témát, na meg lázba hozzuk kicsit, ezért kérdeztük meg. De nyilván nem a nagyobbik gyerek dönti el, hogy lesz-e kisebbik gyerek, ebben egyetértünk.

(#5)

2021. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképpen se úgy mondjátok neki, hogy akar e kistesót, mert ha nemleges a válasz, akkor mégnehezebben fogja megélni az új jövevényt.


Nekem legalábbis azóta is keserű a szájízem, ha eszembe jut, hogy kisgyerekként mennyire elárulva éreztem magam. Nyílván a szülőké a döntés, de ezt nem így kell tálalni.

2021. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!