Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes kiskönyvet vagy igazolá...

Terhes kiskönyvet vagy igazolást kérhet a munkáltató tőlem? Nem szeretném átadni

Figyelt kérdés

2021. júl. 6. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Kérhet igazolást a terhességről. Nem köteles bemondásra elhinni.
2021. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Persze.
2021. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell “átadni”. Max be kell mutatni. De nem is a kiskönyvet hanem az orvos által kiállított igazolást. De ilyen jellegű dokumentumot GDPR miatt már nem tarolhatunk, így max tényleg csak megnézik.
2021. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor az orvostól elég egy igazolás a terhessegrol?
2021. júl. 6. 22:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de mi a konkrét keres?
2021. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem véletlenül a juttatásokhoz, vagy hasonlókhoz kérik? Sose értettem, mi olyan nagy titok ezen.
2021. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Az igazolásnak elégnek kell lennie, de a kiskönyvből sem minden oldal szükséges.


6-os!

Normális főnöknél nem titok, de sajnos nem csak olyanok vannak. Nálunk volt akit azzal bírt felmondásra, hogy napjában többször ecsetelgette, hogy milyen gyakori is a vetélés, így kezdődik, úgy kezdődik... A kolléganőm túl volt 10 vetélésen és a terhességi cukron túl magas vérnyomása is volt (benne volt a kiskönyvben). Sokszor már sírva jött be, hogy megint milyen beszólások lesznek, amelyeket persze nem neki célzott a főnök, csak úgy érdekességnek. Miután kikészült elég nagy hibát vétett és végül választhatott, hogy jogi útra terelik vagy belemegy a közös megállapodásos felmondásba...

Ebből tanulva én mikor terhes lettem, leadtam az igazolást és kapásból táppénzre mentem. A pénzem sokkal kevesebb lett, de nem készültem ki.

2021. júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6, gondolom, a három abortusz, ami bele van írva... Más titkot nagyon nem tartalmaz.
2021. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

10 vetélés után eleve rögtön kiírathatta volna magát a kolléganőd, nem? Hacsak nem volt nagy szüksége a bére és a táppénz közti különbségre, vagy nem lett volna meg másképp a biztosítási ideje. - Nem kötözködésből írom, csak itt szoktam olvasni, hogy sokan már 1-2 vetélés után sem kockáztatnak.


Nekem a kiskönyvet csak 8 hónaposan kellett bemutatni, előtte talán csak a 91. napi igazolást mutattam be, hogy tudjam igényelni a családi adókedvezményt.

2021. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
7, ennek semmi köze a kiskönyv bemutatásához.
2021. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!