Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már van terhes kiskönyvem,...

Ha már van terhes kiskönyvem, akkor nem küldhetnek el a munkahelyemről? Ha a munkáltató akarja, kikerülheti ezt a törvényt?

Figyelt kérdés
illetve mi van abban az esetben, ha csődbe megy a cég és mindenkit elküldenek?
2010. ápr. 7. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá kiskönyv, a terhesség ténye elég, még ha te sem tudsz még róla, hogy terhes vagy, akkor is védett vagy. Ha esetleg utólag derül ki, hogy terhes voltál.


Rendes felmondással nem küldhet el, de ha okot adsz rá, akkor rendkívülivel elküldhet és persze meg is szűnhet a cég.

2010. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

de gondolom az "okot adok rá" annak komoly dolognak kell lennie, nem olyan, hogy elkéstem 2x.


ezek szerint akkor van gáz, ha megszűnik a cég és mindenkit elküldenek. :(

remélem hamarosan teherbe esem és a cég is húzza még egy darabig. nem jó a helyzet :(

2010. ápr. 7. 10:57
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor hiába gürizek két éve, lehet, hogy gyedet se kapok majd?...
2010. ápr. 7. 11:26
 4/6 anonim válasza:

Szia! Ha terhes lennél, akkor akár az elején is el tudnál már menni betegállományban, általában a nőgyógyász ad javaslatot, hogy betegállományba mehess. Tőlem is mindig megkérdezte, hogy adjon-e, de ha nem kérdezné, akkor Te is kérhesz tőle, pl. mondd, hogy fizikai munkát is kell végezned, akkor biztos ad.

De, ha dolgozol és közben szünik meg a cég, akkor is el tudsz menni betegállományba passzív jogon (ha jól tudom 3-4 napon belül). De megteheted, hogy nem veszed át a felmondást, irány egyből a doki, és úgy iratod ki magad.

Azért van megoldás, és nem veszik kárba, hogy 2 éve dolgozol! Arra viszont figyelj, hogy új munkahelyen próbaidő alatt is felmondhatnak, akkor is ha terhes vagy! Erre nem vonatkozik sajnos a felmondási tilalom!

2010. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

de miért? ha kiíratom magam betegállományba és közben megszűnik a cég, akkor a betegállomány marad?


ellenkező esetben (ha dolgozom továbbra is, mert szeretnék), akkor meg nem?

2010. ápr. 7. 13:03
 6/6 anonim válasza:

A betegállomány első 15 napja betegszabadság, utána meg táppénz. Ha ez alatt szűnik meg a munkahelyed, attól a táppénz marad és folyamatos munkaviszonynak felel meg.

Azaz, olyan mintha folyamatosan dolgoztál volna. De ha a munkahely megszűnését követő 3 napon belül mész táppénzre, akkor is ez a helyzet, a biztosítási jogviszony megszűnését követő táppénzt a biztosítási időbe be lehet számítani. Tehát, ha terhes vagy, és közben szűnik meg a munkahelyed, attól Téged nem ér hátrányos helyzet, ha egyből elmész táppénzre. Igazából ezt egy TB-s tudná neked konkrétan elmondani. Azt, hogy egyből el tudsz menni táppénzre azért írtam, mert a rendkívül felmondást is szóba hozták előttem, bár arra jó okot kell adni, nem elég a kétszer elkéstél magyarázat. Nem ismerem a munkahelyed, nem tudom mennyire állnak melletted. Remélem egy kicsit tudtam segíteni, és nem azon fogsz aggódni, hogy mi lesz, ha megszűnik a munkahelyed!!!

2010. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!