Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a napi megfelelő MG...

Mennyi a napi megfelelő MG bevitel?

Figyelt kérdés
20 hetes kismama vagyok, és előfordul hogy begörcsöl a lábam , ezt jeleztem is a védőnőnek ő ajánlotta hogy szedjek magnéziumot, a gyógyszertárba a gyógyszerész a magnerotot ajánlotta 500mg akár napi 3x2 dózisban is amit én kicsit sokalltam. Utána olvastam hogy a kismama napi MG szükséglete 300-350mg. Akkor ez most hogy van ? Nem sok egy kicsit ? Már 1 tabletta is meghaladja a napi leírt mennyiséget! Tanácstalan vagyok.
2021. júl. 16. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhesgondozó orvosodat kérdezd. Itt mindenki a saját mg szükségletét fogja mondani, ami rajtad nem segít.
2021. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszerésznek higyj, ne az internetnek. Egyébként egyeztess orvossal, védőnővel , ha bizonytalan vagy. Én is magnerotot szedek, 3x2-t, az orvosom ajánlotta ezt a mennyiséget.
2021. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha neked görcsöl a lábad, akkor több magnéziumra van szükséged, mint annak, akinek nem.
2021. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyi magnézium só van egy kapszulában, az egy dolog. Az nem egyenlő az elemi magnézium tartalommal, csak sok gyártó elfelejti ráírni a tényleges tartalmat. Ez a magnerot esetében 16 mg Mg.

[link]


Amit én szedek, az például 750 mg-os, de ha egyet beveszek belőle, akkor jutok 119 mg magnéziumhoz.

2021. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!