Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati kor és magzati méretek...

Eenikő96 kérdése:

Magzati kor és magzati méretek. Tudtok ebben segíteni?

Figyelt kérdés
Eddig a 2 genetikain nagyobbra saccolták a babát mindig (2-3 nappal), most viszont voltam sima terhesgondozáson, ahol egyik mérete 24hét2napot adott ki a másik pedig 23hét4napot. Valójában aznap voltam 24hét4napos. Nagyon aggódom ezen..😢 az orvos azt mondta minden rendben, de azóta csak azon jár az eszem, hogy mi van ha leállt a fejlődése, stb.. 😢 előtte bizonyos okok miatt 8 nappal az említett vizsgálat előtt is nézte a doktor úr és a 8 nap alatt hízott a baba 50 grammot (580ról 630ra) nem tudom ez elegendő-e ennyi idő alatt 😢

#Magzati mértetek #Magzati korbecslés #Normál fejlődés
2021. júl. 18. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek eleg jo kis táblázatok


[link]


Egyebkent szerintem nincs gond a méretével. Elso uh-n nekunk is nagyobb volt 4 nappal most 3-al kisebb, doki is azt mondta ezt teljesen ok. Ez benne van sajnos, szerintem ne aggód túl :)

2021. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ahh igen, ezt bújom én is, de itt meg azt nem tudom, hogy 24+24 naposan a 24es sor kell nekem nem? Nem a 25ös mert már ilyenkor az ember elvileg a 25dik hétben jár (lehet ez csak nekem nem egyértelmű 🤔
2021. júl. 18. 11:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindig a betöltött hetet kell nezni :)
2021. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Te kismama vagy?

2021. júl. 18. 11:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen az elsővel :) most töltjük a 22. Hetet :)
2021. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hu én is ezzel szenvedek. Eddig mindig tökéletes volt a méret most szóltak, hogy picit kicsi. 29. Héten 1150 g és hogy 1300-nak kéne lennie. A fele táblázat azt írja hogy kb 1150 grammnak kéne lennie a fele meg azt, hogy 1300. Szóval szerintem nem kell aggódni, ilyen pici eltérések lehetnek és az ultrahang is tévedhet én úgy tudom.
2021. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: gratulálok!😊

Második válaszoló: én a táblázatban 1153 grammot latok a 29.hét végére, szerintem akkor a te picid pont tökéletes😇

2021. júl. 18. 13:46
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Én is így lennék vele, de mindig ott cseng a fülemben, hogy kicsit kicsi… azt hiszem igaz, hogy már sosem leszünk nyugodtak. Biztos vagyok benne, hogy a te piciddel is minden rendben. Következő uh-n lehet pont nagyobbat mérnek, olyan csalóka ez.
2021. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Én is parakismama vagyok, de ti azért nagyon durván toljátok. Nekem a hossza és egyes egyéb méretei között 9 napnyi különbség van, és nem mondja senki, hogy lenne okom aggodalomra. Sőt két különböző gépen két különböző kort mértek (a genetikain kívül!). Azt az infót kaptam, hogy minden rendben van a babával. A genetikus nődokinak jobban is hiszek, ő azért alaposabban mér. De annyira nincsenek kőbe vésve ezek a számok, hogy van olyan, aki letojja mit kalkulált ki az UH, akkor is a saját tapasztalatai alapján kalkulált kort írja a papírra. A súly az meg végképp csak egy saccolt adat. Még a szülés napján is többszáz grammokkal lőnek a valóság mellé.
2021. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező: nagyon normális a méreteid,heteket kell nézni
2021. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!