Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyatosan fel vagyok...

Iszonyatosan fel vagyok puffadva, nagyon kemény a hasam. Van valami tippetek, ami segíthet?

Figyelt kérdés
19 hetes terhes vagyok, szegény baba is alig mozgolódik, vagy ha mozdul, majd szétdurranok. :) Vettem be Espumisant, de egyelőre nem segített.
2010. aug. 27. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a hasad feszül és nem a gyomrod, nem biztos, hogy fel vagy puffadva. Nekem is volt ilyen érzésem kb. ilyentájt, mint Neked, mondtam is a dokinak, azt mondta, keményedek. Felírt magnéziumot, és utána sokkal jobb lett. Nem lehet, hogy Nálad is erről van inkább szó? MIndenképp szólj a dokidnak, nem jó, ha sokat keményedsz, mert idő előtt kinyílhat tőle a méhszáj. Ilyenkor szigorúan pihenni kell. Amúgy nekem főleg esténként fordult elő, mivel egész nap dolgoztam, és nagyon elfáradtam estére. Reggelre ismét sokkal puhább volt. Minden jót és jó egészséget! 8 és fél hónapos kisfiú anyukája
2010. aug. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs székrekedésed?Most komolyan!Nekem egyszer annyira keményedett a hasam, hogy azt hittem, megszülök egy órán belül.Kőkemény volt, feszített, még felállni is csak kapaszkodva bírtam.Elmentem WC-re, és megszűnt a probléma.Ez tényleg így volt, szóval nem a méhemből jött, hanem a székrekedés okozta.A feszülést és a felfújódást is.Az orvos is azt mondta, hogy ha a bélmozgás jó, akkor már lehet azon gondolkodni, hogy magnézium meg ilyenek.
2010. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam már erre is, de este én mindig 2 Magne B6-ot veszek be, így szerintem ez puffadás lehetett. Ráadásul zöldséges, kukoricás, borsós csirkemelltokányt ebédeltem, és szerintem ez tette be a kiskaput. Végül bevettem még 2 Espumisant, és így el bírtam aludni, most pedig már sokkal jobb. Nem tudom, milyen a keményedés, de hétfőn felhívom az orvosom, ha ez még egyszer előfordul. Köszönöm szépen!!!
2010. aug. 28. 07:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, székrekedésem van, pedig próbálok sok gyümölcsöt enni. Ezért is gondolom, hogy a drága kis beleim a ludasak a dologban. Talán majd ma... :) Köszi, hogy megnyugtattál!
2010. aug. 28. 07:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, simán lehet attól!Nekem nem egyszer fordult elő ez.

A kukorica, borsó nagyon puffasztó ételek, szerintem ezek fújtak fel.Nyugi!!!

2010. aug. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a kisfiamat most februárban szültem és nekem is keményedett egy kicsit a pocakom, most várjuk a második babucinkat, akivel szintén februárra vagyok kiírva...

Szóval a lényeg, hogy tegnap én is fel voltam puffadva és én körtét ettem attól. Szerintem meg lehet különböztetni a keményedést a haspuffadástól! De ezt csak te érzed...

Ez valamiféle vigasz próbált lenni, hogy ne izgulj a keményedés miatt, de szerintem sem árt megkérdezni a dokit. Viszont az első terhességemnél nem volt elég estére venni be a Magnéziumot, én háromszor egyet szedtem!

Jó egészséget kívánok! :-)

2010. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!