Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyatosan félek. Hogy...

Iszonyatosan félek. Hogy csillapítsam a félelmet?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a 16 hetes vérvételre. De szinte sírok a félelemtől. Már vagy 20x biztos megszúrtak a terhesség alatt. Hol vérvétel miatt hol infúzió miatt. Volt hogy 8x szúrtak meg a kórházba mert ügyetlenek voltak a nővérek. Utoljára nagyon durván belém döfték a tűt. Már nem is annyira tudják használni azt a 2 vénát amit megszoktak szúrni. A terhesség előtt semmi bajom nem volt a vérvétel de annyi durva ember szúrt már meg hogy már nagyon félek.
2011. aug. 2. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettenetesen félek a vérvételtől, ráadásul utánna még ájulok is :( 3 hét múlva megyek a vércukrosra, már most gyomorgörcsöm van miatta.
2011. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csukd be a szemed és gondolj valami szépre.

Ezt sajnos muszáj kibírni!

2x szültem, de a legkellemetlenebb élményem a gátvarrása volt mind a 2x.

Nemrég voltam 10 napig kórházban, ott napi 2 zacskó infúziónak kellett lecsepegnie, és naponta többször szúrtak. Ja és a branül több napig is benn maradt.

2011. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem foglak megvigasztalni, mert sajnos a legtöbb helyen így csinálják...Egy ez futószalag dolog, jönnek-mennek az emberek, ők meg szúrnak.

Nekem nem kellett csak a kötelezőkre mennem, de volt hogy annyi levegő jutott be, hogy másnapra lilás-kékes lett a szúrás helye egy nagy körben. Nagyon szép látvány volt....:(

Vigasztaljon, hogy a seb begyógyul, és ha muszáj, hát muszáj, a kisbabád miatt.

Remélem, csak kifogsz egy kicsit jobb nővért vagy vérvételeset :))

2011. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 16. heti vérvételt nálunk a védőnők csinálják- eddig 3 védőnő csapolt meg,ebből 1 volt akinek 2x kellett szúrnia- de neki is csak azért,mert pár évig otthon volt- 2 gyermeket szült. A védőnők nem kapkodnak,nyugodtan veszik le a vért,nem ideg bajjal :-D


Én most nem is voltam több vérvételen,még az általánoson sem,pedig mindjárt szülök :-D


Kitartást!Ki fogod bírni!!- próbálj így állni a dolgokhoz,vagy vigyél magaddal valakit,aki fogja addig a kezed! (én a fogorvossal vagyok így.most arra várok,hogy apuka ráérjen,meg valaki,aki addig a csajokkal van,míg a párom az én kezemet fogja.. )


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv:2gyerkőcös,34h.km.

2011. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, te szegény! Megkérdezhetném, hogy melyik kórházba jársz, ahol ennyire bénák a nővérek? Én életemben egyszer szidtam egy nővért, az esetek nagyobb százalékában mindig elégedett voltam.

Próbálj meg velük beszélgetni közben, és semmi esetre sem nézz oda, fordítsd el a fejed, csukd be a szemed. Sajnálom, remélem most jól fog sikerülni!

2011. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni, de nem a vérvétel a legkellemetlenebb dolog, ami a terhesség alatt vár rád. Hidd el, a szülésnél vissza fogod sírni azt a picike fájdalmat amit a vérvétel okozott.

Nekem is nagyon szar vénám van, még soha nem sikerült elsőre eltalálni, mindig kék-zöld folt vagyok utána. De nem annyira zavar, mert átestem én már ennél sokkal cifrább dolgokon, ahogy te is át fogsz, és csak nevetni fogsz magadon amikor eszedbe jut, hogy egy vérvétel miatt ennyit paráztál.

2011. aug. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vérvételtől én is félek, én mindig viszem magammal a páromat, és őt nézem mikor szúrnak, meg veszik le a vért, az ő jelenléte engem mindig megnyugtat.

Engem is rengetegszer szoktak szúrni, mert sosem találják a vénámat, de egy korábbi vérvételnél a dokim megmutatta honnan tudnak tőlem tutira vért venni, ezt megjegyeztem és minden vérvételnél szólok, hogy innen kellene. Persze ha bénább aki a vért veszi így se találja.

2011. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!