Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenhol vízzel történik a...

Mindenhol vízzel történik a cukorterhelés?

Figyelt kérdés
Ma voltam a beutalómért, erre azt mondta az asszisztens, hogy jó cukros teát fogok kapni. Citromlevet vihetek. Ez a tea kifejezés csak valami hasonlat lehet, vagy tényleg van olyan állami kórház, ahol úgy készítik el, hogy legyen még egy kis plusz íze? Csak mert ha hasonlat, akkor a limonádé jobban illene rá! 😅
2021. júl. 27. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy adag szőlőcukor ízű port kevernek el teaba. De nálunk nekem kellett elkeverni. Megvenni a patikában a port, s vinni hozzá teat vagy vizet. Langyosat.
2021. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kórházban adják, bekeverik is.

Ha akar az ember, tehet bele citromlét.


Amúgy igen, tömény szőlőcukor szirup kb.

2021. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 flora08 ***** válasza:
100%
Ez érdekes, nekem felírták receptre a cukoroldatot (300 gr víz, 75 gr glükóz), azt elkészítették a gyógyszertárban, és üvegben vittem magammal a vizsgálatra. (Előző nap váltottam ki, addig hűtőben kellett tartani.) Úgy látszik, nem mindenhol ugyanúgy csinálják. Citromlevet vigyél, mert - akár tea, akár csak sima víz az alapja - tényleg elég tömény a lötty. Minden jót kívánok! :)
2021. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Meglepődtem, mert ismerősöktől azt hallottam eddig, hogy sima vízbe kapták ezt a cukor oldatot, de akkor én teába fogom :D

Ez komoly, hogy van olyan kórház, ahol az embernek magának kell megvenni ezt a port is? A citrom részét értem, nem kávéház, hogy ők adják, de könyörgöm.. egy kötelező vizsgálatra még te vedd meg a port? Azért ez kemény... :(

2021. júl. 27. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen magadnak kell vinni. Felénk pont az a meglepő ha adnak.
2021. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 flora08 ***** válasza:
100%

Igen, nálunk így van (hármas vagyok). Elmentem a gyógyszertárba délelőtt, majd délután négyre vissza kellett mennem érte, addigra keverték ki, 300 Ft. körül volt 😀 Annak örültem, hogy - mivel hűtőben kellett tartani a vizsgálatig - jó hideg volt, könnyebb volt úgy meginni, mintha a kezembe nyomták volna langyosan (ezt a védőnő is mondta előtte).


Off: az első vérvétel után kérdezték, jól vagyok-e. Mondtam, persze, csak kicsit szédülök (éhgyomri vérvétel után mindig szoktam). Erre az asszisztens: "Hol a cukoroldat? Idd meg gyorsan, attól elmúlik. Tényleg? Persze, attól minden is elmúlik" 😆

2021. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglepett, nekem is meg kellett venni a szőlőcukrot. A rendelő patikájában kb hárman álltunk sorban kismamák és mindenki azt vett. :D Vízbe keverték és azt ittam meg. Sokan riogattak vele, hogy nagyon sz.r íze van, nekem kifejezetten ízlett.
2021. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!