Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nipt teszt negatív, mégis...

Nipt teszt negatív, mégis beteg baba, lehetséges?

Figyelt kérdés
Megszületett a kislányom, akire azt mondták lehet Down-szindrómás. Az összes uh negatív és a fizetős Nipt teszt(Panorama) teszt is.
máj. 3. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, igen. Én úgy tudom, mozaik down-t nem tudják kimutatni. De mi alapján mondták? Bízz benne, hogy most tévednek! Drukkolok!🤞
máj. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyik tenyéren 4 ujjas barázda, kicsit laza csípő, szeme kicsit mandula, bár ugye puffadt. Ránézésre egyáltalán nem tűnik annak.
máj. 3. 00:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanról is hallottam akinek a bopszia negatív volt, és downos volt a baba.
máj. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a baráti körben mindkét hibára volt példa. A legjobb barátnőm például azt az eredményt kapta, hogy beteg a kicsi, elmentek amniora és kiderült, hogy semmi baja. A másik esetben a tökéletes lelet után kiderült, hogy down-os a kicsi.

Mikor mi csináltattuk, nekünk azt mondta a doki akivel beszéltünk róla, hogy a teszt a placenta dns-ét nézi és nem kifejezetten a magzatét és olyan is előfordul, hogy a placentában van valami gubanc, de a kicsiben nincs és fordítva... Elméletileg az álpozitív hiba gyakoribb mint az álnegatív.

Ezek a tesztek elég megbízhatóak, persze ezt az ember nem úgy érzi, mikor éppen abba az 1 hiba %-ba tartozik.

Drukkolok, hogy ne legyen semmi gond nálatok!

máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A Panorama szűrés pontossága a Down-szindrómára 99%-nál nagyobb"

"A Panorama az egyetlen teszt, amely valóban képes megkülönböztetni az anyai és a magzati DNS-t, ami segít elkerülni a hamis pozitív és hamis negatív eredményeket"

Ezt ígéri a panorama teszt. De ugye hibalehetőség sosem zárható ki teljesen.

Én azért remélem, hogy most tévednek, és csak a gyanú miatt biztos ami biztos megvizsgálják, és végül rendben lesz minden.

máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Negatív lett a teszt!! Nem Down-szindrómás! Köszönöm a bátorító szavakat!
máj. 8. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek mandula szeme van, tenyerén is van a vonal és nem Down-os
máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ez nem olyan ritka. Szívbajt azért ráhozzák az emberre.
máj. 13. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!