Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lesz szükségem...

Terhesség alatt lesz szükségem egészségügyi betétre vagy elég lesz a tisztasági?

Figyelt kérdés

Eddig tampont használtam, viszont a terhesség alatt nem merek, az eü.-i betétet viszont nem szeretem. Elméletileg ugye nincs mensi terhesség alatt.

Ti használtatok terhesen egészségügyi betétet, vagy elég volt végig a tisztasági és nem volt olyan, hogy rendes betét kelljen valamiért? Akinek esetleg kellett az eü.-i mégis, annak vérzése volt valamikor? Vagy más miatt kellett?

Azért kérdezem, hogy mire számítsak, a szülésig mennyiszer kellhet a vastagot elviselni.



2021. júl. 29. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Csak tisztasági betétet használtam, nem kellett semmi más.
2021. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Tisztaságit sem használtam sosem. Nem volt rá szükségem.

Elképzelni nem tudom, a rendes betét minek kellhet neked?!


30 hetes vagyok

2021. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon tájékozott vagy, gratulálok!

Most figyelj, mondok valami újat:

Képzeld szülés után 6 hétig vérezni fogsz, nem is akárhogy, és nem használhatsz tampont. Csak betétet, ami kb felér egy pelenka méretével, ha nem akarsz 5 percenként átázni. Sőt sokan valóban női pelenkát használnak.

2021. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Terhesség alatt max erős folyás miatt kellhet tisztasági betét. Olyan vérzés nincsen terhesség alatt, ahol betét kell. Vagyis ha van erős vérzés, amihez már betét kellene, akkor ott valami gond van. Szülés után meg mindenkinek más, valaki elvan egy kisebb betéttel valaki meg az extra nagyot is 2 perc alatt eláztatja. Tampon meg nyilván szóba sem jöhet. De nem is értem ezt a részét, hogy nem mersz terhesség alatt tampont használni. Minek kellene egyáltalán a tampon?
2021. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Tisztasági betétet használtam. Tampon???? Hogy jön az ide?
2021. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell semmi
2021. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Semmilyen betétet nem használtam, tisztaságit se. Örülök, ha nem kell többször érintkeznie ilyennel a bőrömnek, mint amennyiszer muszáj, és nem terhelném feleslegesen ilyennel a környezetet. A terhességeim legvégén használtam csak betétet (sajnos értelmes, jó nedvszívó betétet már alig lehet kapni, mindet teljesen elvékonyították, nyeklenek-nyaklanak, csavarodnak össze-vissza), mivel tüsszentésnél, köhögésnél előfordult enyhe vizelettartási probléma.
2021. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Normális esetben semmi sem kell. Én hematóma miatt véreztem, de akkor is kb. 2 darab egészségügyit használtam, aztán tisztaságit.
2021. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tisztaságit használtam, de csak a bővebb folyás miatt.
2021. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell semmi, ha nem indokolt (hematoma, erősebb folyás). A gyermekágyi vérzés során pedig eszedbe ne jusson a tampon.
2021. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!