Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Béres magneB6-ot mennyit...

Béres magneB6-ot mennyit lehet egy nap bevenni? Mert dobozon 1szemet javasol.

Figyelt kérdés
én napi 3szemet szedek, igy irta fel a doki, de nem mondta hogy melyiket vegyem meg. remélem nem ártok ezzel a kicsinek. 19heteske
2008. dec. 9. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

figyelj... én 2 hónapig szedtem napi 3x2 szemet ebből a Béresből. mert nem néztem meg én sem a tájékoztatót, nem volt olyan amit azelőtt vettem a sima, és a dokim azt mondta, hogy semmi baj, mert csak vitamin és a felesleget kiürítem pisiléssel. De utána már én is csak max. 2 szemet mertem bevenni belőle.

Nincs semmi baj ha vettél be többet ebből.


6 és fél hós kisfiú anyukája

2008. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A béresből csak egyet kell szedni, mert annyi hatóanyag van benne, mint a másikfajtából 3 szemben.
2008. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja ami lemaradt: a sima magne B6-ból lehet bevenni napi 3x2-t a simából napi 1-et. Jól olvastad.
2008. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Béres Magne B 6 jó választás a másikhoz képest, mert lényegesen gazdaságosabb. Ha eddig napi 3-at szedtél nem ártottál vele ugyan, de felesleges ennyit szedni belőle. Ha naponta 3 X fél szemet veszel be, az annyi hatóanyagot tartalmaz, mint a Sanofi Magne b-ből 3 X 2 szem, sőt, még egy kicsivel többet is.

( abban 48 mg/szem van, a Béresben pedig 250 mg/szem )


Ha meg tehesevitamint is szedsz, abból egy szem kivált egy fél béres magne b-t ( pl a gravidában 125 mg magnézium van, pont annyi mint fél szem béres magne b-ben )


Én ezeket ugyan nem kérdeztem meg az orvostól egyszerűen csak utánaolvastam, de úgy gondolom, nem csinálom rosszul. Meg hát ilyen árak mellett ott spórol az ember ahol tud ( egy doboz béres ára kb annyi, mint az 50 szemes "sima" ára, csak épp nem 10 napig, hanem legalább másfél hónapig elég )


Túladagolni amúgy nem tudod a magnéziumot sem és a B6-ot sem, én 10 g-os (!) infúzióban kaptam koraszülés megelőzésére magnéziumot. ( és asszem a miligramm és a gramm közt ezer a váltószám.......)

2008. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Hát én nem tudom, hogy most mit hogyan. nekem a Magne B6-ot kell szednem (napi 4x1). A Gyógyszerész nekem azt momdta, hogy a Béres féle magnéziumban fele annyi a hatóanyag mint a MagneB6-nak, ezért ha a Béres félét szedem akkor abból napi 7-et kellene bevennem....

21 hetes kismami

2008. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fentebb leírtam a hatóanyagtartalmukat, a dobozáról olvastam el. Ez egyszerű matematika... Vagy nem?
2008. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!