Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelentenek ezek a 12...

Mit jelentenek ezek a 12 hetes (+5 napos) uh adatok? Jók ezek? Átlagos, nagyobb, vagy kisebb? CRL: 60,6; BPD:21,5; NT1:0,9; NT2: 0,9; NT3:1, 0

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat
2008. dec. 9. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
szia. nekem 12hetesen a CLR51mm volt, a BPD21mm, a tarkoredö 0,9 az NT1és ezek nem tudom mi.
2008. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

CRL - ülőmagasság. Ennyi idősen sztem jó. netem is egy csomó oldal van, ahol írják, hogy a babó a 12. hét környékén 5,5-6,5 cm. (Az enyém ilyenkor 58,7mm volt)

A BPD a fejkörtérfogat, ennyi idősen kb a testhossz fele-egyharmada, tehát ez is jónak tűnik.

Az NT érték nagyon fontos, ez a nyaki redő mérete mm-ben, ami különböző fejlődési rendellenességek (pl. Down-kór) kiszűrésére irányul. Ez is jó érték nálad.

Úgyhogy nyugi, jól fejlődik a Picid:)

Boldog babavárást!

2008. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.


Sok helyen olvasom, hogy 1-3 mm között jó a nyaki redő. Nekünk csak 0,9-1 mm. Akkor az nem alacsony? Mindenhol csak azt olvasni, mi van, ha nagyobb, mint 3mm. Akkor most mi van az 1mm alatti adatokkal?

2008. dec. 9. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a dokid nem mondott semmit ezzel kapcsolatban, akkor ne aggódj.

Én 12+6 vagyok, és ma voltam UHn. Nekem pl 1,8mm a tarkóredő, de erre se mondtak semmit. Úgyhogy nem aggódom :) Inkább megnéztem a DVD-t egymás után 15ször :)

2008. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi. :-)


Külföldön vagyok, itt nem mondtak semmiről semmit. Illetve nincs DVD csak 2 kép amiből az egyik nagyon elmosódott, mert annyira aktív volt a bébi, hogy alíg tudták lefényképezni, annyit mozgott. :-) De az az egy fotó ami sikerült az természetesen gyönyörű!!! :-)

2008. dec. 9. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:

DVD mániás ismét :)


Tutira, ha lenne valami, mondták volna. Szerintem biztos, már csak azért is, mert akkor menned kéne további vizsgálatokra, vagy vérvételre, vagy valahova.

De sok olyan babás oldal van, ahol van orvos válaszol rovat, kérdezz ott is, egy orvos csak jobban tudja!


Tudom, hogy az aggódásnál nincs rosszabb, főleg ilyen idősen, mikor még nincs infónk a babáról a hétköznapokban, nem érezzük, hogy mozog, stb... Én is mindenen aggódom! :)

2008. dec. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A weborvos.hu-n találtam egy kérdést, hogy van-e minimum értéke, a doki azt válaszolta, nincs, csak a 3 feletti ...

De itt vizsgálják hozzá kombináltban a vérem is, aminek majd jön még az eredménye rövidesen, de azért már sokkal nyugodtabb vagyok így is.

2008. dec. 10. 07:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök! :)

Boldog babavárást! :)

2008. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanezek: 12 hét+5 nap: CRL: 65mm ; BPD: 22mm; NT: 1,6mm

FL: 8,5mm


Azt mondta az orvos, minden normális, nagyon nagy eséllyel nem down-szindrómás (Tegnap voltunk uh-n).


CRL: ülőmagasság

BPD: koponya átmérő

NT: nyaki redő vastagsága (Down-kórosoknál vastagabb)

FL: combcsont hossza


Remélem segítettem :)

Az enyém nagyobb, de anyai ágon nagynövésű mindenki, lehet, hogy ezért.

2015. aug. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!